Заїхати у Мелітополь стане складніше ніж виїхати: все, що необхідно знати про в’їзд та виїзд з ТОТ

Заехать в Мелитополь станет сложнее чем выехать: все, что необходимо знать о въезде и выезде из ВОТ

Колаж: Свої.Сity

Окупанти посилюють терор до українців як на тимчасово окупованих територіях, так навіть і на територіях, підконтрольних Україні.

Всіма способами рашисти намагаються обмежити пересування громадян, аби створити фізичний та інформаційний вакуум та унеможливити контакт. Проте способи в'їзду та виїзду все ще існують. Ми зібрали всю актуальну інформацію станом на зараз, яка може стати в пригоді, якщо ви плануєте перетинати «кордон».

В'їзд на ТОТ з України та країн Європи

Як ми повідомляли раніше,з 16 жовтня в рф почне діяти нове правило, за яким громадяни України зможуть потрапити до рф з третіх країн лише через аеропорт Шереметьєво та пропускний пункт Лудонка на території рф, суміжний з Вієнтулі у Латвії.

Проте напередодні стало відомо, що друга країна готується закрити Віентулі. Влада Латвії вирішила, що цей пункт може «суттєво вплинути на громадський порядок» та «створити загрозу безпеці країни».

Якщо Латвія його закриє, а Росія не призначить інший пункт пропуску, то українські громадяни не зможуть наземним шляхом в'їжджати в РФ. Залишиться тільки пункт пропуску в аеропорту Шереметьєво.

Виїзд до України через КПП Колотилівка-Покровка

Станом на зараз українці все ще можуть повернутися на підконтрольну Україні територію  через пропускний пункт Колотилівка у Білгородській області рф та Покровку на Сумщині. Пішохідний перехід з російської сторони до Сумської області України працює.

Перевізники та волонтери відзначають, що після кількох днів перевантаження, коли на перевірку з російської сторони кілька діб чекали близько 400 людей, ситуація покращилася. Приблизний термін, протягом якого українці проходять російську перевірку на пропускному пункті та дістаються української сторони — одна доба.

Проте, за наявною інформацією, останнім часом цей потік суттєво збільшився.

Виїзд з ТОТ чоловіків призовного віку

Оголошений призов на строкову військову службу та мобілізація на ТОТ підштовхує мешканців окупованих областей до виїзду. Станом на 14 жовтня російська сторона поки дозволяє виїзд чоловіків призовного віку з українськими документами. Проте важко передбачити, як ситуація може скластися найближчим часом.

З 1 жовтня в Росії розпочався осінній призов на строкову службу в армії. Він пройде у всіх суб'єктах російської федерації, включно із захопленими українськими регіонами, які вони називають "новими".

Про те, що призов торкнеться "ДНР", "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей, під час брифінгу повідомив заступник начальника Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу ЗС Росії Владімір Цимлянскій.

Повістки вже почали розносити адресатам, а відправляти призовників зі збірних пунктів заплановано з 16 жовтня. Міністр оборони країни-агресора Шойгу підтвердив, що до армії забиратимуть хлопців з окупованих українських регіонів, але запевнив, що до зони бойових дій їх не відправлять.

Виїзд дітей з ТОТ без батьків

Донедавна діти з 16-18 років з українськими документами могли самостійно виїжджати з ТОТ, дозвіл вимагали лише у підлітків з російськими документами. З 1 жовтня діти 16-18 років, які без батьків чи законних опікунів  виїжджають за кордон рф повинні мати нотаріально завірений дозвіл.

У правилах виїзду з ТОТ до рф та України поки що змін немає. Але з огляду на те, що ситуація останнім часом лише погіршується, всім хто планує виїжджати з ТОТ варто поквапитися.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя