Аналітики ISW проаналізували, чи Україна зможе звільнити окупований Мелітополь

Эксперты ISW проанализировали, сможет ли Украина освободить оккупированный Мелитополь

Мелітопольці не втрачають надії на звільнення міста. А чи зможе Україна повернути всі завойовані Росією території, залежатиме від майбутніх рішень на Заході, у Кремлі та в Києві.

А також від можливості всіх сторін динамічно змінювати хід війни, наголошується у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Деякі американські чиновники пропонують «заморозити лінії розмежування» там, де вони є. Пояснюють це тим, що останнього пакета військової допомоги США Україні може виявитися недостатньо для звільнення всіх окупованих РФ територій. Однак в Інституті наголосили, що робити подібні висновки зарано, адже зброя має потрапити на фронт і продемонструвати відповідний ефект для просування ЗСУ.

Прихильники поточного пакета американської військової допомоги не стверджують, що він сам по собі дасть змогу Україні звільнити всю окуповану територію, а обговорення можливих кінцевих станів війни дуже передчасне.

«Доставка американської військової допомоги в Україну займе кілька тижнів, перш ніж вона надійде до передових підрозділів і матиме відчутний вплив на полі бою. Після отримання зброї, Силам оборони України доведеться спершу використати допомогу, що надходить від США, для стабілізації лінії фронту та зупинки російського наступу, особливо на Авдіївському напрямку та в районі Часового Яру", — йдеться у звіті.

Водночас, зазначають в ISW, масштаб та інтенсивність прогнозованої наступальної операції РФ влітку 2024 року, яку планують розпочати в червні, також не зрозумілі. Російське військове командування активно оцінює і переглядає плани своїх літніх наступальних дій, щоб врахувати протистояння з краще оснащеною українською армією.

Українським військам доведеться оборонятися від російських літніх наступальних дій і не дозволити росіянам домогтися оперативно важливих успіхів протягом літніх місяців, перш ніж ЗСУ зможуть перехопити ініціативу в масштабах усього театру військових дій і провести контрнаступальну операцію наприкінці 2024 або 2025 року.

Сили оборони також повинні вирішити поточні проблеми з особовим складом шляхом підготовки нових солдатів, оснащення нових і відновлення старих підрозділів. Точні часові рамки цих зусиль не визначені.

Згідно з оцінкою ISW, достатня і послідовна західна допомога матиме вирішальне значення для майбутніх українських контрнаступальних зусиль. Хоча США і Захід повинні будуть оперативно реагувати, оскільки українське військове командування визначає обсяг і спрямованість таких операцій і передає потреби України західним партнерам за кілька тижнів і місяців, що передують майбутнім контрнаступальним операціям.

20 квітня Палата представників США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Президент Джо Байден уже підписав цей законопроєкт. Документом передбачено виділення понад $60 млрд. Третина пакета — на поповнення арсеналів США, а пряма фінансова допомога — як кредит.

Після 21-го засідання у форматі «Рамштайн» глава Пентагону Ллойд Остін підтвердив, що США виділяють 6 мільярдів доларів на військову допомогу Україні в рамках механізму USAI.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя