У селах Мелітопольського району нашестя диких тварин: лисиці та вовки нападають на людей

В селах Мелитопольского района нашествие диких животных: лисы и волки нападают на людей

Дикі звірі виходять із лісу і несуть із собою сказ. Скарги на засилля агресивних диких тварин у селах і на околицях окупованого Мелітополя стали масовими.

Ще влітку в Мелітополі почастішали "візити" лисиць у двори. Дикі тварини, можливо, хворі на сказ, поводяться агресивно, розривають домашніх котів і собак. Куди звертатися з такою проблемою мелітопольці не знають. Окупаційній владі до проблем простих людей традиційно діла немає.

Мелітопольці не тільки бояться сказу, яким дикі тварини можуть заразити домашніх тварин, а й бояться, що вовки почнуть нападати на людей, і недбалість рашистів закінчиться трагедією. Нагадаємо, раніше лисиць і вовків у селах відстрілювали місцеві жителі, але тепер рашисти, побоюючись партизанів, відібрали в мисливців рушниці, і проблема лише посилюватиметься. Тепер у Мелітопольському районі в селах з'явилися вовки, лисиці та інші дикі тварини.

Полювання заборонили. Вовки й лисиці та дикі кабани мігрують із зони бойових дій і біжать туди, де тихіше. Скарги в соцмережах стали масовими, люди наголошують на тому, що вовки почали розмножуватися в загрозливих кількостях, а окупаційна влада радить людям боротися з агресивними хижаками власними лайфхаками, а також вимагає фото-підтвердження. У рекомендаціях, зокрема, прохання не дивитися вовку в очі, не ставати до нього спиною, войовничо кричати, розмахувати палицею та кидати у вовка камінням. А щоб відвадити диких вовків, пропонують розвішувати по двору строкаті ганчірки.

  • — Ні, справді, вовки розмножилися до загрозливої кількості. Почнуться сніги, холоди, — стануть заходити в села. Спочатку зжеруть собак, а там — як Бог дасть. Захищатися нам, як ви чудово знаєте, нічим. А вовки нахабні, і, зверніть увагу, вже скуштували людинки! Так що, чекаємо звісток. І, Боже збережи, щоб це не виявилися діти.
  • — У нас раніше робили облави, їх поменшало, але зараз уже всі межі переходить, зверталися в адміністрацію — сказали, що потрібно сфотографувати або відео підтвердження.
  • — Так, ці тварюки, якщо їх не знищувати, швидко розмножуються, займають нові території і мало чого бояться. Проблем буде багато. Навіть у хороші часи облави на вовків були проблемою: насамперед у забезпеченні достатньої кількості стрільців і загоничів.
  • — Господи! Мишей валом, зайців, куріпок, куріпок, фазанів, лисиць, вовків, кабанів… Усіх фотографувати?! Хто це все вигадує?! Таке враження, що пишемо книжку для дітей…
  • — Мишей розвелося. Стихійне лихо просто в нас у селі. Скільки грошей на це все йде. Отрути, клей, мишоловки, що тільки не робимо, а їх все одно полчища. Вовків поки що не бачили.

Небезпеку для людини можуть становити будь-які дикі тварини, що мешкають у лісі. Навіть невеликий укус бродячого собаки, лисиці, що випадково забігла в село, може мати безліч неприємних наслідків, включно з летальним результатом. Тварина може виявитися смертельно небезпечною, якщо вона заражена вірусом сказу, який під час укусу передається людині. Водночас у Росію припинилися поставки популярної вакцини від сказу.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя