Огірки погано переносять спеку: як їх захистити, щоб не жовтіли і не в’яли

Огурцы плохо переносят жару: как их защитить, чтобы не желтели и не увядали

Чимало українців через ріст цін на продукти намагаються максимально забезпечити себе овочами в теплу пору року, наприклад, вирощуючи огірки на дачі або в горщиках і контейнерах на балконі. І якщо ви вже знаєте, чим підживити їх у липні, якщо вони повільно ростуть, візьміть собі на замітку народні методи, щоб захистити плоди під час спеки. theLime докладніше розповідає про це.

Як відомо, оптимальною температурою для огірків є +25 +28°C вдень і не нижче +16°C вночі. Якщо ж у літню пору температура сягає більше +32°C, рослини починають страждати.

У спеку особливу увагу необхідно приділити правильному та рясному поливу, а саме робити це лише вранці чи ввечері практичного кожного дня. У той самий час слід пам'ятати, що надлишок вологи призведе до появи грибкових захворювань.

Якими добривами можна підживити огірки в спеку, щоб не жовтіли і не в'янули?

Настій бадилля помідорів

Для обприскування листя в суху погоду ідеально підійде настій із бадилля помідорів та циркону. Листя томатів необхідно покласти на дно відра, залити водою і залишити на 7 днів. Після цього розводимо 1 л настою 10 л води та додаємо 1 ампулу циркону. Обприскування слід проводити вранці або ввечері.

Перегній

Мульчування перегноєм запобігає утворенню кірки на поверхні ґрунту, забезпечить живлення кореневої системи та скоротить час висихання ґрунту. Мульчування необхідно проводити щотижня.

Калійні добрива

Справа в тому, що калій сприяє легшій адаптації рослини до теплового стресу. У ємність наливаємо 10 л води, додаємо 1 ст. л. сульфату калію та розмішуємо до повного розчинення. Отриманим розчином поливаємо огірки під корінь.

https://apostrophe.ua/ua/article/lime/learn/2023-07-06/ogurtsyi-ploho-perenosyat-jaru-kak-ih-zaschitit-chtobyi-ne-jelteli-i-ne-uvyadali/52930

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя