Обіцянки та реальність: як окупаційна влада бреше мешканцям Мелітополя

Обещания и реальность: как оккупационная власть лжет жителям Мелитополя

Російські окупанти, які захопили Мелітопольщину, створили цілу мережу "праоохоронних органів". Насправді вони несуть лише репересивну функцію і про жодне дотримання законів не йдеться.

Понад те, окупаційна влада постійно порушує своїми діями як російське законодавство, а й раніше дані обіцянки.

Журналісти "Бердянськ Сьогодні" зробили добірку заяв окупантів та порівняли їх із реальністю.

Окупанти заявили, що "громадяни України та особи без громадянства, які перебувають на території Запорізької області без дійсних документів, можуть пройти процедуру ідентифікації та зареєструватись за місцем перебування".

Реальність мешканця ВОТ:

Навряд чи це турбота про українців. Схоже, що у такий спосіб загарбники хочуть полегшити собі облік проукраїнськи налаштованих громадян, які навіть під тиском відмовляються отримувати ворожі паспорти.

Мелітопольці вже звикли до того, що окупанти офіційно заявляють одне, а насправді все відбувається навпаки. Чи то брешуть, чи справді такі недалекі. Як, наприклад, з отриманням ЗМС. Заявили, що продовжують медичне обслуговування без страхового полісу (тобто без паспорта Росії) до кінця наступного року.

Реальність мешканця ВОТ:

Насправді вже зараз інсулін та інші ліки видають безкоштовно лише тим, хто має паспорт, в амбулаторіях висять оголошення, що інваліди та люди з хронічними захворюваннями мають принести паспорт Росії, не кажучи вже про те, що, перебуваючи на стаціонарному лікуванні, люди платять тисячі, а то й десятки тисяч за призначення.

Офіційно повідомляють, що замінити посвідчення водія та перереєструвати авто можна до 1 січня 2026 року.

Реальність мешканця ВОТ:

Насправді вже зараз створюють проблеми водіям з українськими номерами та посвідченнями при перетині блокпостів та й за будь-якої перевірки.

Наприкінці жовтня заявляли, що "зареєструвати квартиру у Росреєстрі можна до 2027 року".

Реальність мешканця ВОТ:

Реальність така, що квартири, що сподобалися, забирають, не чекаючи встановлених дат, особливо якщо господарі знаходяться на підконтрольній Україні території. Переліки безгоспного майна регулярно публікують на окупаційних сайтах.

Що стосується термінів з отримання аусвайсу, то сьогодні крайнім терміном окупанти називають 1 липня 2024 року, після якого "російські громадянство, що не прийняли, визнаються іноземцями і повинні отримати посвідку на проживання". Хоча ще в травні окупанти повідомляли, що перехідний період триватиме до 1 січня 2026 і "указів про термінове отримання паспорта Росії немає".

Реальність мешканця ВОТ:

У той же час, загарбники скрізь пишуть, що вже з 1 січня всі, хто не отримав російський паспорт — вважаються іноземцями.

Пенсіонерів, які досі відмовляються брати паспорт ворожої країни, окупанти теж кваплять, адже без паспорта Росії вони не зможуть отримувати виплати. Хоча із самого початку заявляли, що виплати будуть, а паспорт потрібний лише для оформлення пенсії за російським законодавством.

Реальність мешканця ВОТ:

Тепер виявилося, що ця виплата буде лише до 29 лютого 2024 року. Після цього — пенсіонери залишаться без копійки, або тільки з українською пенсією, на яку можна прожити в Україні, але не в окупації, та ще й маючи проблеми з переведенням у готівку гривні.

У вересні писали, що соціальна пенсія (тим, хто не працював зовсім чи мало працював) доступна жінкам із 61,5 року, чоловікам із 66,5 року. У жовтні озвучили цифри 60 років для жінок та 65 для чоловіків. Які цифри вірні – невідомо. У пенсійному фонді вважають усім по-різному.

І так у всьому із життям в окупації. Не можна вірити жодному офіційному повідомленню, тому що за місяць заява може зміниться на протилежну, або просто "забудеться".

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя