У Польщі зробили нову заяву щодо військовозобов’язаних українців: подробиці скандалу

В Польше сделали новое заявление по поводу военнообязанных украинцев: подробности скандала

Українців з Польщі не виганятимуть, є в них дійсний паспорт чи немає. Міністр внутрішніх справ Польщі уточнив учорашню заяву міністра оборони. Закон, який дозволяє біженцям з України жити в Польщі — подовжать, але зі змінами.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Яни Слєсарчук. 

У Польщі зробили нову заяву щодо військовозобов'язаних українців

Міністр внутрішніх справ Польщі Марцін Кервінський сьогодні чи то спростовує, чи то просто уточнює заяву міністра оборони Владислава Косіняка-Камиша. Той заявляв, що військовозобов'язані українські чоловіки, в яких вийде строк перебування у країні, будуть депортовані, а їхнє право на перебування в Польщі не поновлять.

Тепер нова інформація від польського МВС: зараз готують зміни до закону, який дозволяє українцям залишатися в Польщі. А доки його не ухвалять — нікого з країни не виженуть. Навіть якщо за цей час закінчиться дія закордонного паспорту.

"Усі рішення щодо громадян України, які проживають у Польщі, відносяться до спеціального акту. Нещодавно ми продовжили дію цього закону до 30 червня, а за кілька днів подамо нову редакцію цього закону, яка врегулює всі ці питання", — йдеться у повідомленні.

Заяви української влади

Новий український закон про мобілізацію ще не вступив у дію, а міністерство закордонних справ України днями заявило — тимчасово не надаватиме за кордоном консульські послуги громадянам України чоловічої статі.

"Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", — заявив Кулеба.

Ця заява МЗС за часом співпадає з іншою — вже від ДП "Документ", яке оголошує: з технічних причин вже готові паспорти українцям за кордоном не видає.

Щоправда згодом уточнює: всім чоловікам, які подали заявки на паспорти до 25 квітня, документи видадуть одразу після того, як усунуть технічні несправності в своїй системі. Але до цього роз'яснення, потім додає з посиланням на постанову Кабміну — заявки вони можуть приймати закордоном, але видаватимуть паспорти тільки в Україні.

Хто зможе отримати паспорти за кордоном

Категорії які зможуть отримати паспортні документи за кордоном:

  • люди з інвалідністю;
  • опікуни над особами з інвалідністю;
  • батьки дітей з інвалідністю;
  • особи, які потребують постійного догляду;
  • супроводжуючі важкохворих дітей;
  • особи зі складових сил оборони та безпеки;
  • постраждалі внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, які виїхали на лікування за кордон.

І застряглі паспорти чоловіків у ДП "Документ", і рішення МЗС щодо ненадання консульських послуг — усе це викликає обурення і бурхливе обговорення у соцмережах. На думку правозахисників, українські консульські установи не мають юридичного права самовільно відмовляти у послугах окремим категоріям громадян. 

Яка ще країна готова повернути українців додому

Про готовність допомогти Україні відправляти українців чоловічої статі призовного віку слідом за польським міністром оборони заявив і міністр оборони Литви. Однак як це робитимуть — не пояснив, навпаки: сказав, що конкретних заходів Литва не розглядає і стежить за Польщею.

Речник Єврокомісії і німецьке міністерство закордонних справ натомість відмовилися брати участь у поділі українців за кордоном за статевою ознакою. В Німеччині заявили: дійсного паспорту для того, аби залишатися в державі, громадянам України мати не обов'язково.

За даними Євростату, станом на січень у країнах Єваросоюзу проживає майже 860 тисяч дорослих чоловіків-українців.

https://tsn.ua/exclusive/u-polschi-zrobili-novu-zayavu-schodo-viyskovozobov-yazanih-ukrayinciv-podrobici-skandalu-2566140.html

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя