Фото: зенітний ракетний комплекс Patriot (Getty Images)
Берлін і Осло погодилися взяти на себе фінансову частину постачання Україні американських систем протиповітряної оборони Patriot.
Про це заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Стьоре у Берліні, повідомляє РБК-Україна з посиланням на NRK.
Хто оплачує Patriot для України
«Україна гостро потребує нашої допомоги. США готові передавати зброю Києву, але за умови фінансової участі європейських партнерів. Німеччина та Норвегія зроблять свій вагомий внесок», – підкреслив Мерц.
Стьоре підтвердив, що Норвегія готова взяти участь у фінансуванні разом із Німеччиною, проте остаточних домовленостей поки немає.
Потрібні гарантії від США
Норвезький прем’єр уточнив, що Німеччина може передати Україні дві системи Patriot, але для цього потрібні гарантії їхнього заміщення.
«Ці системи потрібно швидко поповнити в Німеччині. І тут усе залежить від США. Дональд Трамп заявив, що готовий допомогти, але поки що немає чітких строків. Це питання слід узгодити», – пояснив Стьоре.
Він закликав Вашингтон дати чітку відповідь, на якому етапі перебуває підготовка до передачі комплексів Patriot для України.
«Заява президента США про готовність допомогти – хороший початок. Але нам потрібно чітке розуміння деталей. Коли всі умови будуть погоджені – а я сподіваюся, що це станеться незабаром – Норвегія готова поділити витрати», – наголосив прем’єр Норвегії.
Patriot для України: що відомо
Минулого тижня президент США Дональд Трамп оголосив про додаткове постачання Україні систем Patriot, але наголосив, що оплату візьмуть на себе союзники по НАТО.
Трамп пообіцяв передати Києву 17 комплексів Patriot.
21 липня відбулася 29-та зустріч Контактної групи у форматі “Рамштайн”, де країни-партнери домовилися допомогти Україні посилити протиповітряну оборону.
Під час засідання підтвердили, що Німеччина та США передадуть Україні ще п’ять систем Patriot.
Хоча Трамп заявив, що поставки відбудуться «досить швидко», експерти прогнозують, що на реалізацію домовленостей можуть піти місяці.