Мали унікальну зачіску і майже не носили шаровари: факти про Запорізьких козаків

Имели уникальную прическу и почти не носили шаровары: факты о Запорожских казаках

З 2023 року День козацтва відзначається 1 жовтня.

Цікаві факти про українських воїнів.

Традиції:
Виступаючи в похід козаки, починали свій крок із правої ноги. Так вони свідчили, що йдуть на праву справу.

Крім того, на початку шляху воїни вигукували: "Юр-Юр-Юр-Юр". Так козаки віддавали шану Святому Юрію. За однією з версій, пізніше вигук переродився на традиційне «Ура!».

Унікальна зачіска:
«Оселедець» козаки носили для того, щоб у разі загибелі у бою Бог чи ангел міг ухопити воїна за волосся та віднести його на небеса.
Носити таку зачіску могли лише ті, хто пройшов усі випробування та був посвячений у козаки. Одним із найганебніших покарань вважалося відрізання «оселедця».

Календар:
Козаки вели обчислення з весни – до весни. Усі справи робили за рухом Сонця, навіть їли. На Хрещення козаки салютували з гармат та рушниць. Важливим святом був Семенів день, 14 вересня, коли присвячували підлітків у козаки.

Одяг:
Щоб наголосити на індивідуальності, воїни самі шили свій одяг. Шаровари не були основним одягом козаків. За часів Богдана Хмельницького вони одягалися у вузькі штани — кальсони.

«Віденська відсіч»:
Козаки брали участь в одній з найзначніших битв європейської історії — Віденській битві, 1683 р. Тоді коаліція християнських держав розбила війська Османської імперії, що облягали австрійську столицю, і зупинила турецьку експансію в Європі.

Нагадуванням про ті події є одразу кілька пам'ятників козакам у Відні: на горі Леопольдсберг та у парку Тюркеншанцпарк.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя