Чотири головні міфи про фрукти, яким не варто вірити

Четыре главных мифа о фруктах, которым не стоит верить

Фото: В які міфи про фрукти вірять усі (Freepik)

Навіть така проста тема, як користь фруктів, обросла безліччю хибних уявлень і страхів.

Чи варто їсти їх під час схуднення та які ще поширені «забобони» існують щодо фруктів, розповідає РБК-Україна з посиланням на пост відомого тренера Віктора Мандзяка у Facebook.

Міф 1. Фрукти не можна їсти натщесерце

Часто можна почути, що фрукти, особливо кислі (цитрусові, ківі), «роз’їдають» шлунок, якщо з’їсти їх на голодний шлунок. Насправді це неправда. Наш шлунок має захисний слизовий бар’єр і без проблем витримує навіть власну соляну кислоту (HCl), яка набагато сильніша за фруктові кислоти. Тож яблуко або апельсин вранці – це зовсім не загроза, а користь.

Міф 2. Увечері фрукти перетворюються на жир

Так, фрукти містять природні цукри, які дають енергію. Але організм потребує її навіть уночі – зокрема мозок і система кровотворення. Для прикладу, одне велике яблуко має близько 20 грамів цукру, а мозок за ніч витрачає понад 30. Тож накопичення жиру тут малоймовірне. Якщо хочеться, сміливо їжте фрукти й увечері.

Міф 3. Фрукти – поганий перекус

Дехто боїться, що яблуко лише «розпалює апетит». Насправді фрукти мають низьку калорійність і багато клітковини, яка сприяє відчуттю ситості. Це чудовий, легкий і корисний перекус. До того ж – дуже зручний.

Міф 4. Фруктоза у фруктах шкодить печінці

Частково правда, що надлишок фруктози (як і будь-якого іншого цукру) разом із переїданням може перевантажувати печінку. Але звичайні порції фруктів (1–2 на день) не становлять жодної загрози. Головне – поміркованість.

Джерело

Новини Запоріжжя