Чотири години на холоді — як пенсіонерів Мелітополя окупанти маринують у черзі на оформлення пенсії

Четыре часа на холоде – как пенсионеров Мелитополя оккупанты маринуют в очереди на оформление пенсии

Пенсіонерам Мелітополя оголосили про те, що з лютого 2024 року соціальна допомога в розмірі 10 000 рублів виплачуватися більше не буде.

Для того, щоб вижити, багатьом довелося оформляти російські паспорти, без яких отримати пенсійні виплати просто неможливо. Однак росія знайшла спосіб, як і тут обдурити "людей другого сорту", якими в рфії вважають жителів захоплених територій України. Насамперед, для оформлення пенсій складено список документів, які деякі мелітопольські пенсіонери просто не можуть зібрати. Наприклад — свідоцтво про народження дітей, довідку з архіву про роботу на заводах, яких уже давно немає.

Але і це ще не все. Далеко не кожна літня людина в силах вистояти в черзі перед будівлею пенсійного управління на вулиці Івана Алексєєва на холоді.

— Займали чергу з 6 ранку. Спочатку їх було дві. Одні стояли на перерахунок пенсії. А другі на подачу заяви для нарахування пенсії. Через 2 години на ґанок вийшов неосяжного розміру охоронець і приголомшив усіх новиною: "У зв'язку з тим, що в приміщенні холодно, приймати заяви на перерахунок пенсій і нарахування будуть в одній черзі». Природно, довелося ставати заново в одну загальну чергу, — розповідає про свої поневіряння 76-річна пенсіонерка з Мелітополя.

— Потім нам заявили, що треба переписати заяву на оформлення пенсії. Ми пішли в центральний корпус управління. Біля входу за столом чергували російські солдати. Вони виявилися напрочуд привітнішими, ніж товстий колаборант на ґанку. Дозволили за столом переписати заяву.

Загалом своєї черги на морозі пенсіонерці довелося чекати 6 годин. Туалету поруч, звичайно ж, не було.

Коли підійшла черга передавати документи, ксерокопії свідоцтв про народження дітей жінці чомусь повернули, хоча в переліку обов'язкових документів при оформленні пенсії вони були. Нарахування пенсії сказали чекати не раніше, ніж через місяць-півтора. Іншими словами, у лютому 2024 року в кращому разі.

— В Україні на дітей зараховували додатково стаж. Виходить, що в Росії цього робити не збираються? Мені говорили, що більшості мелітопольців нараховують ті самі 10 000 рублів пенсії, що й соціальна виплата. Тепер я розумію, що все до того і йде. Доведеться виживати на пенсію, яка за своїми розмірами нижча від прожиткового мінімуму, — каже пенсіонерка.

Нагадаємо, у рф 2024 року прожитковий мінімум для дитини становитиме 14539 рублів, для працездатного населення — 16339 рублів, для пенсіонерів — 12891 рубль. Виходить, що більшість пенсіонерів в окупованому Мелітополі житимуть за межею бідності на 10 000 рублів.

 

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя