фото з відкритих джерел
У Росії поповнення сім'ї хочуть контролювати через Держпослуги. Пропаганда вже почала готувати до нововведень жителів Мелітополя.
Дійшло до того, що поповнення сім'ї хочуть контролювати через Держпослуги.
Нагадаємо, сімейні скріпи в Мелітополі впроваджуються зі шкільної лави. Більш того, за народження дитини в підлітковому віці готові платити премії. Соціальна вибірка тих, хто готовий народжувати в 16 заради допомоги, говорить сама за себе.
Тепер загарбники пішли ще далі і розширили охоплення тих, кого можна змусити народжувати — буквально за інструкцією. Російські джерела повідомляють, що до кінця 2025 року в рамках оновлення Держпослуг з'являться 34 нові «життєві ситуації», включаючи сценарій «планування і народження дитини». Цей сервіс, за задумом Кремля, повинен допомогти громадянам заздалегідь готуватися до вагітності: підбирати необхідні документи, відстежувати кроки і отримувати нагадування через особистий кабінет.
скрин российские СМИ
Як саме буде реалізований цей процес, не розкривається. Відомо лише, що «життєві ситуації» передбачають надання державної допомоги за певних обставин. Користувач вибирає потрібну опцію — а система автоматично підбирає дії, документи і покрокову інструкцію, — витіювато повідомляють російські медіа.
Цікаво, чи будуть інструкції розсилатися тільки тим, хто виявить бажання збільшити склад сім'ї — або всім користувачам фертильного віку за замовчуванням? Поживемо — побачимо.
Поки що статистика народжень в Мелітополі окупантів не радує. Згідно з офіційними даними окупаційної адміністрації, в квітні 2024 року на обліку перебувало понад 400 вагітних жінок. За перший квартал 2024 року прийнято 291 пологів, тоді як в аналогічному періоді 2023 року — 228. Детальної квартальної або піврічної динаміки по Мелітополю не публікується — звітність згорнута.
Однак порівняння з іншими регіонами дає розуміння ситуації: у березні 2025 року на всій окупованій частині Запорізької області, включаючи Мелітополь, народилося всього близько 155 дітей за місяць. Тоді як на підконтрольній Україні частині Запорізької області в першому кварталі зареєстровано близько 730 новонароджених — при меншій території. Нагадаємо, до війни Мелітопольський пологовий будинок приймав від 1 500 до 1 600 пологів на рік. У 2018 — 1 638 дітей, у 2019 — 1 577. Сьогодні показники обвалилися — і ніякі «життєві ситуації» на Держпослугах цього не змінять.