Борис Акунін (фото: Getty Images)
Російський суд заочно "виніс вирок" відомому письменнику Борису Акуніну (справжнє ім’я — Григорій Чхартишвілі), звинувативши його в "виправданні тероризму".
Про рішення суду, а також реакцію самого Акуніна — читайте в матеріалі РБК-Україна.
За що Акуніна "засудили"
14 липня російський так званий військовий суд оголосив про заочне "засудження" письменника. Йому присудили 14 років колонії загального режиму, штраф у розмірі 400 тисяч рублів та "заборону" адмініструвати власні сторінки в соцмережах упродовж п’яти років після "відбуття терміну".
Це менше, ніж просила сторона обвинувачення — вона вимагала 18 років позбавлення волі.
Справу вели за звинуваченням у "виправданні тероризму" та порушенні "закону про іноземних агентів". Російські ЗМІ стверджували, що письменник своєї провини не визнавав, а в суді його нібито представляв адвокат.
Реакція Акуніна
У відповідь на "вирок" опозиційний письменник висловився у своєму Telegram-каналі. Він назвав усе це "балаганом".
"ТАСС, як це часто буває, бреше. Я не „не визнаю своєї провини“. Я не визнаю їхнього суду. Я не уповноважував жодного адвоката представляти мене в цьому так званому суді й узагалі жодним чином у цьому балагані не брав участі", — написав Акунін.
Де зараз перебуває Борис Акунін
До 2014 року письменник мешкав у Москві. Після анексії Криму він підписав відкрите звернення представників російської інтелігенції, в якому засудив дії Кремля.
Згодом Акунін виїхав із Росії. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року, він відкрито критикував путінський режим і висловлював підтримку легіону "Свобода Росії".
"Бажаю вам залишитися живими й неушкодженими. Щоб це божевілля якомога швидше закінчилося, щоб Росія стала нормальною країною, а Україна жила в мирі", — говорив він.
У січні 2024 року Бориса Акуніна в РФ внесли до списку "іноагентів", звинувативши в "дискредитації" армії.