Чому комарі кусають не всіх: які фактори роблять ваш запах «смачнішим» для кровопивць

Почему комары кусают не всех: факторы, делающие ваш запах "вкуснее" для кровопийц

Чому комарі кусають не всіх: виявлено віруси, які роблять запах шкіри людини "смачнішим" для кровопивць / © pixabay.com

Літній відпочинок легко зіпсувати комарами — ці настирливі комахи не лише кусають боляче, але й можуть переносити небезпечні віруси. Однак спостереження показують: комарі кусають не всіх. Річ у тім, що деякі люди пахнуть для них "смачніше", ніж інші.

Про це йдеться у матеріалі ТСН.ua.

Комарі обирають жертв за запахом

Дослідники з’ясували, що запах шкіри деяких людей привертає увагу комарів значно сильніше. Причиною можуть бути віруси, які змінюють хімічний склад мікрофлори на шкірі. Зокрема, йдеться про вірус денге та вірус Зіка.

Ці інфекції здатні змінювати мікробіом шкіри, виділяючи молекули, які приваблюють комарів. Однією з таких є ацетофенон — органічна сполука, що має інтенсивний запах і буквально "пахне смачно" для кровопивць.

Як працює механізм

Під час експериментів науковці помітили, що саме ацетофенон частіше траплявся у пробах шкіри людей, інфікованих лихоманкою денге або вірусом Зіка. Це свідчить про те, що вірус маніпулює організмом, щоб підвищити свої шанси на поширення — тобто привабити більше комарів, які рознесуть інфекцію далі.

Хоча вірус Зіка рідко викликає серйозні симптоми у дорослих, він особливо небезпечний для вагітних — може спричинити ураження мозку у новонароджених. Такі віруси здебільшого фіксують у тропічних країнах, зокрема в Південній Африці. Проте туристи можуть привезти інфекцію додому з відпустки.

 

Джерело

Новини Запоріжжя