За відмову від служби в російській армії жителів Мелітополя окупанти позбавлятимуть громадянства

За отказ от службы в российской армии жителей Мелитополя оккупанты будут лишать гражданства

У Росії набув чинності законопроєкт, за яким позбавлятимуть громадянства Росії за дезертирство, так звану дискредитацію російської армії і заклики до екстремізму. Як це вплине на жителів окупованого Мелітополя?

Документ опубліковано в базі даних Держдуми. Конституційну заборону на позбавлення громадянства росіянами, які отримали його за народженням, автори пропонують обійти, назвавши позбавлення громадянства не позбавленням, а "припиненням". Новий закон дозволяє позбавляти росіян набутого громадянства за деякі злочини, до яких належать і діяння, пов'язані з проявом активної антивоєнної позиції.

У квітні 2023 року тиран путін підписав закон про позбавлення набутого громадянства за так звані фейки про армію та її "дискредитацію". Згідно з новим законом, позбутися російського громадянства тепер можна буде не тільки за вчинення терористичних та екстремістських кримінальних злочинів, а й на підставі висновку ФСБ, що дії громадянина "створюють загрозу національній безпеці" Росії. Оскаржити це рішення нібито буде можливо протягом 10 днів після позбавлення громадянства країни 404. Але всім відомо, що росія і правосуддя, то різні речі. 

Позбавити російського паспорта можуть і тих, кого визнано винним в ухиленні від проходження військової та альтернативної цивільної служби, дезертирстві, а також в участі в діяльності "небажаної організації". А це вже тривожний дзівночок для чоловіків на окупованих територіях, які отримали російський паспорт. 

У реальності ж, окупанти продовжують примусову паспортизацію населення в Мелітополі. Українців на окупованих територіях фактично примушують до отримання російського громадянства. Містянам, які відмовляються від отримання паспорта РФ, погрожують відключенням електрики, депортацією, конфіскацією майна та примусовим виселенням із власного житла. Російський диктатор навіть підписав указ, згідно з яким мешканці окупованих територій мають обирати — отримувати російське громадянство чи ні.

Тих, хто відмовився, з 1 липня 2024 року вважатимуть іноземцями. Їх зможуть депортувати з країни, наприклад, через участь у мітингу. 

Тобто, горомадянства рф можуть позбавити тих, хто не підтримує війну, не хоче воювати в росармії проти України, хто елементарно дозволить собі сказати правду про російську армію і її вбивць. 

Що робити, якщо вам все ж нав'язали паспорт країни-агресора?

Отримавши паспорт, ви можете убезпечити себе від подальшої кримінальної відповідальності. Для цього потрібно:

 

  • написати та підписати звернення до української поліції
  • сфотографувати та надіслати на чат-бот Нацполіції @tribunal_ua_bot, на електронну пошту [email protected] або в чат-бот СБУ @SBUzp_bot
  • Далі цей аркуш паперу слід спалити. Так ви допоможете сформувати доказову базу для міжнародного трибуналу з притягнення до відповідальності винних за воєнні злочини в Україні. А заодно попередите поліцію про те, що паспорт ви взяли під примусом.
  • Зберегти український паспорт, або ж зареєструватися в Дії. Саму Дію після реєстрації можна видалити, а потім встановити за потреби.
  • Уникайте соціальних, гуманітарних, культурних та інших заходів, які організовують окупанти. Колаборантам, звісно, це не допоможе. Українські спецслужби та правоохоронні органи досить чітко фіксують кожен факт співпраці з окупантами.

 

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя