
Фото: військовослужбовці Бундесверу (Getty Images)
У Німеччині обговорюють можливе повернення обов’язкової військової служби, від якої країна відмовилася понад 15 років тому. Причиною називають нестачу військових та зростання побоювань щодо загрози з боку Росії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Telegraph.
Що пропонують у Берліні
У німецькому парламенті розглядають варіант відновлення призову для чоловіків уже до 2027 року. У політичних колах побоюються, що добровільного набору може не вистачити для посилення Бундесверу.
Голова оборонного комітету Бундестагу Томас Ревекамп заявив, що якщо добровільний набір не дасть необхідних результатів, країні доведеться повернути обов’язковий призов.
«Якщо нам не вдасться досягти цих цілей за рахунок добровільного набору, нам доведеться повернутися до обов’язкового призову», — зазначив він.
За його словами, остаточне рішення має бути ухвалене до 31 липня наступного року.
Брак військових у Німеччині
Попри збільшення оборонних витрат, Німеччина стикається з труднощами у наборі новобранців. Добровольців недостатньо для виконання планів щодо розширення армії.
Канцлер Фрідріх Мерц поставив ціль збільшити чисельність Бундесверу з приблизно 185 тисяч до 260 тисяч військових до 2035 року, однак у парламенті сумніваються, що цього можна досягти без повернення призову.
Чому це обговорюють зараз
Обов’язкову військову службу в Німеччині скасували у 2011 році. Проте після повномасштабного вторгнення Росії в Україну питання оборони знову стало одним із ключових.
Деякі німецькі політики вважають, що Росія може становити загрозу для країн НАТО вже до кінця десятиліття, тому країна має посилювати готовність до можливих викликів.
🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.
Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.
Підтримати редакцію
Джерело
