
Обмін полоненими / © Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Після масштабного обміну військовополоненими українців зворушили кадри першої телефонної розмови звільненого прикордонника з його сином. Після більш ніж чотирьох років російського полону захисник уперше побачив, як подорослішала його дитина. Інформує ТСН.
Про це повідомила Державна прикордонна служба України, оприлюднивши відео перших хвилин після повернення військового.
Перший дзвінок після років неволі
Український прикордонник, який провів у російському полоні понад чотири роки, одразу після звільнення зв'язався зі своїм сином. Побачивши хлопчика по відеозв'язку, військовий не зміг стримати емоцій.
«Синочку, покажися мені. Боже, як ти виріс… Я тебе не впізнав. Боже, люди, я сина не впізнав!» — зі сльозами сказав звільнений захисник.
Зворушливі кадри швидко поширилися у соцмережах, де користувачі залишають слова підтримки військовому та його родині.
160 українців повернулися додому
Під час чергового великого обміну Україні вдалося повернути з російської неволі 160 громадян. Серед них — військовослужбовці Збройних сил України, Територіальної оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту та інших підрозділів Сил оборони.
Також додому повернулися захисники полку «Азов», зокрема офіцери.
За словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, майже 99% звільнених військових потрапили в полон ще у 2022 році та понад чотири роки перебували у надзвичайно важких умовах. Цього разу серед визволених — 58 офіцерів.
Після повернення всі звільнені українці проходять медичне обстеження, а також отримують необхідну психологічну та фізичну реабілітацію.
🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.
Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.
Підтримати редакцію
Джерело
