
Бен на позивний «Д’Артаньян» . Суспільне Запоріжжя
Бен на позивний "Д’Артаньян" родом із Німеччини. 14 років тому він залишив кар'єру успішного міжнародного тренера-перукаря та переїхав до України. З початком повномасштабного вторгнення мобілізувався до лав ЗСУ, брав участь у боях за Гостомель та Ірпінь, дістав три поранення. Нині чоловік воює на Запорізькому напрямку – служить водієм у команді операторів БПЛА.
Свою історію та бачення майбутнього України Бен розповів Суспільному.
Бен жив у Кельні та будував кар'єру міжнародного тренера-перукаря. Він об’їздив з майстер-класами та шоу чимало країн. 18 років тому вперше відвідав Україну й одразу закохався в її культуру та людей:
"Щоразу, коли я приїжджав до України, почувався як удома. Навіть краще, ніж у Німеччині. Я люблю українців, бо вони дуже добрі та відкриті", — каже чоловік.

Бен на позивний «Д’Артаньян». особистий архів Бена
Чотирнадцять років тому Бен ухвалив кардинальне рішення: поставив кар'єру перукаря на паузу, переїхав до України й почав життя з чистого аркуша. Тут він одружився з українкою та присвятив себе допомозі іншим — його загальний волонтерський стаж становить уже 11 років.

Бен на позивний «Д’Артаньян». Суспільне Запоріжжя
З початком повномасштабного вторгнення Бен мобілізувався до війська:
"Коли розпочалася повномасштабна війна, я був у Гостомелі, в Ірпені, був у складі Повітряних сил у Києві. Також брав активну участь в евакуації цивільних та домашніх тварин – вивозив їх із найнебезпечніших точок Києва та Київської області".

Бен на позивний «Д’Артаньян». Особистий архів Бен
Згодом Бен став піхотинцем і пройшов найважчі ділянки фронту. Він дістав три поранення, зокрема хімічне отруєння газом, який російські військові неодноразово застосовували на позиціях. Згодом був інструктором і ділився бойовим досвідом із новобранцями:
"Зараз я вже не такий міцний. Коли ти молодий, бути піхотинцем набагато простіше. Це дуже складна робота", — розповідає військовий.

Бен на позивний «Д’Артаньян». Особистий архів Бена
Нині Бен воює на Запорізькому напрямку в складі 31-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Леоніда Ступницького. Чоловік служить водієм в екіпажі операторів БПЛА: доставляє на позиції боєприпаси, забезпечення та перевозить бійців під час ротацій:
"Робота в команді операторів дронів для мене нова та значно простіша. Я тут водій, але не тиловий — ми постійно виїжджаємо на лінію фронту. Це страшно, проте не порівняти з часом, коли я був у піхоті. Там було набагато важче".

Бен на позивний «Д’Артаньян». Особистий архів Бена
Військовослужбовець згадує випадок, який стався два місяці тому під час евакуації побратимів із передової. Тоді його автомобіль атакували два російські FPV-дрони:
"Нам пощастило, що ми в той момент не перебували всередині евакуаційного авто. Проте перший удар повністю знищив систему РЕБ та термінал Starlink. Коли ми розпочали рух, у машину влучив другий дрон, але він не здетонував. Ми молилися та були щасливі, що вижили".

Особистий архів Бена. Особистий архів Бена
На передовій Бен не забуває і про цивільну професію. Він безоплатно стриже своїх побратимів.

Бен на позивний «Д’Артаньян». Суспільне Запоріжжя
Бен переконаний, що після перемоги на Україну чекає масштабна демографічна та фізична відбудова, у якій він планує брати особисту участь:
"Після війни буде ще дуже багато роботи. Для України важливо, щоб тут залишалися чоловіки, зокрема й іноземці. Адже через війну сильно нищиться генофонд країни".

Бен на позивний «Д’Артаньян». Особистий архів Бена
Проте зараз військовослужбовець понад усе мріє про базові речі:
"Я дуже хочу нарешті опинитися вдома, повноцінно відпочити та обійняти дружину".
