Народні замінники побутової хімії: які «бабусині» засоби допоможуть у прибиранні

Народные заменители бытовой химии: какие "бабушкины" средства помогут в уборке

Для боротьби з засміченнями та побутовими забрудненнями необхідний цілий арсенал засобів для чищення. У продажу можна знайти продукцію для різних потреб, але якщо їх немає під рукою, на допомогу приходять "бабусині" замінники. Розповідаємо, як використовувати для прибирання найпростіші засоби, які, напевно, знайдуться у вашому будинку: соду, оцет, гірчичний порошок, нашатирний спирт, крохмаль або навіть деревний попіл.

Звичайний аптечний аміак може замінити засіб для миття вікон та дзеркал. Дві столові ложки нашатирного спирту змішайте з двома склянками води в пульверизаторі, і ваше скло буде сяяти чистотою. Крім того, такий народний засіб не залишає розводів.

Крохмаль також можна використовувати для миття скляних поверхонь. Його розводять холодною водою до консистенції сметани, наносять на дзеркало чи вікно, після чого витирають насухо чистою серветкою. Якщо в кімнаті забруднився килим, крохмаль допоможе почистити і його. Сухий засіб розсипають по поверхні килима, розтирають сухою щіткою, після чого пилососять.

Видалити важкі забруднення з будь-якої скляної поверхні зможе оцет. Якщо хочете помити оцтом вікна чи дзеркала, розведіть його з водою у співвідношенні 1:5. Збільшивши частку оцту, ви зможете відмити вкриту нальотом плитку у ванній. Якщо запах оцту вам не подобається, використовуйте замість нього сік лимона.

Гірчичний порошок наші бабусі використовували як засіб для миття жирного посуду. Якщо ваш знежирювач закінчився, сміливо використовуйте гірчицю. Просто нанесіть порошок на посуд і помийте у теплій воді: від жиру та залишків їжі не залишиться жодного сліду.

Харчова сода незамінна у господарстві. Використовуйте її для найскладніших забруднень, наприклад, для очищення каструлі, що пригоріла, дека або духовки. Просто розведіть соду водою до консистенції густої пасти, нанесіть на брудні поверхні, залиште на кілька годин і змийте теплою водою.

Вапняний наліт в унітазі, у ванній або на раковині вдасться відтерти, якщо обробити їх содою та оцтом. Залиште суміш діяти на 20-30 хвилин, після чого змийте твердою губкою.

Мало хто знає, що почистити емальовані поверхні можна за допомогою деревного попелу. Це лужний засіб, який подолає стійкі забруднення, не залишаючи на емалі подряпин.

https://apostrophe.ua/ua/article/lime/lifestyle/2023-12-05/narodnyie-zameniteli-byitovoy-himii-kakie-babushkinyi-sredstva-pomogut-v-uborke/55385

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя