Фото ілюстративне
Ситуація на Запорізькій атомній електростанції знову викликає занепокоєння. 5 червня в районі ЗАЕС пролунали нові вибухи. За інформацією МАГАТЕ, це вже четвертий подібний випадок від початку року.
Як повідомляється у звіті спостерігачів МАГАТЕ, щонайменше п’ять вибухів зафіксували між 11:30 і 13:45. Перед кожним з них було чути черги зі стрілецької зброї. Після 14:00 стрілянина тривала.
Офіційно заявлено, що інциденти пов’язані з «нейтралізацією дронів» поблизу навчального центру станції. Проте факт вибухів у зоні ядерного об’єкта викликає серйозне занепокоєння в експертів та міжнародних організацій.
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що польоти безпілотників біля атомних станцій є «неприйнятною загрозою». Він наголосив, що подібні дії можуть призвести до серйозних наслідків і мають бути зупинені негайно.
«Це вже не поодинокий випадок, а тривожна тенденція. Ударні дрони стають новим викликом для ядерної безпеки», – підкреслив Гроссі.
Читати також: Безпілотники атакували ключові підстанції росіян біля ЗАЕС.