Легітимне місце Путіна — бути в Гаазі: у Польщі, Литві та Естонії відреагували на вибори в окупованому Мелітополі

Легитимное место Путина - быть в Гааге: в Польше, Литве и Эстонии отреагировали на выборы в оккупированном Мелитополе

Польща не вважає вибори президента РФ законними, оскільки вони були проведені з порушенням міжнародного права. Литва вважає їх фальсифікацією. А в Естонії російські вибори вважають нелегітимними, бо вони не були демократичним процесом.

Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ Польщі.

"Президентські вибори в Росії не можна вважати законними, вільними та чесними. 15-17 березня 2024 року в Росії відбулися так звані президентські вибори. Голосування проходило в умовах найжорстокіших репресій проти населення, що унеможливило вільний демократичний вибір", — ідеться в заяві міністерства закордонних справ Польщі.

Зазначається, що всупереч міжнародному праву, "вибори" було організовано і на тимчасово окупованих територіях України: в Автономній Республіці Крим та Севастополі, а також на території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Голосування також проводили в молдовському Придністров'ї та регіонах Цхінвал/Південна Осетія й Абхазія, що належать Грузії.

"Таким чином організовані "вибори" не можна вважати законними, вільними та чесними", — зазначили в польському МЗС.

Послідовне запровадження репресивного законодавства, що обмежує громадянські свободи та права, зокрема й політичні, військова цензура, політично вмотивовані кримінальні справи та недопуск до участі у виборах кандидатів, які виражають антивоєнні погляди, означає, що ці "вибори" не можуть вважатися ані вільними, ані вільними, ані чесними. На особливий осуд, йдеться в заяві, заслуговують незаконні рішення кремлівської влади про проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України. Це порушення міжнародного права, зокрема Статуту Організації Об'єднаних Націй, і не може розглядатися інакше як чергова спроба підірвати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

"Польща не визнає організацію та результати "виборів" на цих територіях. Росія має понести відповідальність за їхню організацію та проведення на українських територіях. Польща незмінно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах", — наголошується в заяві.

Литва вважає фальсифікацією президентські "вибори" в Росії, оскільки ця процедура не відповідала загальновизнаним стандартам демократії та верховенства закону, заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, якого цитує прес-служба МЗС. За його словами, в Росії відбулися не вибори, а процедура імітації голосування в умовах безпрецедентних обмежень громадянських і політичних прав.

"Закон не може виникнути з несправедливості, а легітимність, яку поважають у міжнародному просторі, не може виникнути з примусу, пригноблення і підробки", — наголосив Ландсбергіс. Він зазначив, що Литва вважає "вибори" президента РФ фальсифікованою процедурою, яка більше схожа на "трагічний фарс".

"Ця процедура не була ні справедливою, ні вільною, вона не відповідала загальновизнаним стандартам демократії та верховенства закону", — додав литовський дипломат.

Як заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна, вибори в РФ не були демократичним процесом, передає Європейська правда.

"Вчора в Росії відбулися деякі дії, вони називають це "виборами". Але це не були вибори. Те, що ми бачили, не було демократичним виборчим процесом", — сказав Цахкна.

Він підкреслив, що це було "номінування Путіна" лідером Росії. Цахкна переконаний, що Путін має понести відповідальність як військовий злочинець у Гаазі.

"Це не були легітимні вибори. Легітимне місце Путіна — бути в Гаазі як військовий злочинець. Порушення міжнародного права з проведенням так званих "виборів" на окупованих територіях, примус людей до участі в так званих "виборах"… ми розуміємо, що це фарс", — додав міністр.

Нагадаємо, центральна виборча комісія Росії заявила, що за підсумками опрацювання 100% "виборчих протоколів" Володимир Путін переміг на "виборах" президента РФ із 87,28% голосів виборців. На другому місці опинився Микола Харитонов (КПРФ) — 4,31%, на третьому — Владислав Даванков ("Нові люди") — 3,85%, на четвертому — Леонід Слуцький (ЛДПР) із 3,2%. За інформацією ЦВК, загальна явка виборців на виборах президента Росії стала рекордною за всю історію президентських кампаній у країні з 1991 року і становила 77,44%.

Раніше, парламентарії 20 держав заявили про нелегітимність "виборів" Росії в Мелітополі та інших окупованих містах.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя