Жителям Мелітополя з 1 березня обмежать доступ до інтернету — як обійти блокування сайтів

Жителям Мелитополя с 1 марта ограничат доступ в интернет- как обойти блокировку сайтов

Жителям окупованого Мелітополя довелося звикати жити в умовах тотальної цензури. З 1 березня обмеження в інтернеті посиляться.

Роскомнадзор більше не буде пояснювати причини блокування сайтів.

Відомство запропонувало закрити публічний доступ до інформації про блокування на вимогу Генпрокуратури. Йдеться тільки про позасудові блокування — наприклад, за "фейки"-правду про війну, або сайтів "небажаних" у Росії організацій (це вже майже всі незалежні медіа). Причому хостери побоюються, що такі зміни ускладнять процес управління обмеженнями доступу до сайтів. Але насамперед, ще більше знизять громадський контроль і прозорість дій влади.

За минулий рік Роскомнадзор заблокував понад 558 000 заборонених матеріалів — з них майже 80 тисяч нібито "фейків" про російську армію.

Крім того, в Росії з 1 березня почне діяти заборона на популяризацію VPN-сервісів, які дають змогу обходити блокування на території країни.

"Згідно із законодавством у РФ заборонено роботу засобів обходу блокувань доступу до протиправного контенту з лютого 2020 року. VPN-сервіси належать до таких засобів", — ідеться в повідомленні.

У РКН нагадали, що з початку весни вживатимуть необхідних заходів для обмеження доступу до матеріалів, які працюють на популяризацію сервісів для обходу блокувань.

Тепер мелітопольцям, які хочуть мати доступ до правдивої інформації, а не тільки до пропаганди, необхідно освоювати можливості обходу блокування сайтів.

Про найпростіші можливості розповів сайт spy-soft.net.

Найпоширенішим способом є сайти анонімайзери. Онлайн анонімайзери дають змогу швидко і без встановлення додаткових програм на комп'ютер отримати доступ на заблокований онлайн-ресурс.

Але такі сайти мають і свої мінуси. Наприклад, якщо у вас в офісі заблоковані однокласники або вконтакте, а ви зайшовши на сайт анонімайзер введете свої дані, то в такому разі ніхто не може дати гарантію, що онлайн сервіс не перехопить ваш логін та пароль, що, як ви розумієте, не є добре.

Ну, і не треба забувати, що часом і самі анонімайзери потрапляють під санкції. Так, наприклад, популярний анонімайзер хамелеон був нещодавно заблокований роскомнадзором.

Ще існують технологія VPN, за допомогою якої ви також можете обійти блокування або потрапити на сайт, де вас заблокували.

І звичайно ж усіма відомий Tor. Дехто використовує Tor для обходу блокування сайтів, і він, звісно, з цим прекрасно справляється, але останнім часом є багато шуму з приводу фактів деанонімізації користувачів Tor. Але, незважаючи на це, за правильного налаштування і правильного використання Tor все ж може забезпечити досить високий рівень анонімності.

Онлайн-перекладачки сайтів можуть не тільки перекладати тексти, але ще й бути хорошим способом обійти блокування сайтів.

Працюють вони дуже просто. Заходьте на онлайн-перекладач. Вводите адресу необхідного сайту і виставляєте мову перекладу російську (якщо вам потрібна російська на виході). Натискаєте перекласти і через кілька секунд завантажується заблокований сайт.

По суті онлайн-перекладачі це такі самі проксі, але з кращим рівнем трасту. Довіряти свої паролі таким сайтам можна. Але знову-таки не всім.

Майте на увазі, в деяких випадках заблоковані сайти можуть відображатися не зовсім коректно, але це ніяк не заважає повноцінній роботі з ними.

переводчик сайт

Як безпечно зайти на сайт РІА-Мелітополь в окупації читайте за посиланням.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя