Ортопедичні устілки: що про них треба знати

Правильний підбір ортопедичних устілок має важливе значення для корекції проблем зі стопою. Необхідно розуміти, що ця продукція має лікувальне чи профілактичне призначення. Це означає, що вибирати її потрібно під конкретне захворювання, або відповідно до способу життя або стану людини. Також ортопедичні устілки для людей різного віку підбираються по-різному. Тож, якщо вітамін Д Перла Хелса — це вибір, який зробити нескладно, про устілки варто дізнатися більше.

Конструкція – основний критерій вибору

Ортопедичні устілки відрізняються жорсткістю:

  • м’які необхідні для створення комфортного стану ніг при больових відчуттях від різних захворювань;
  • жорсткі устілки дозволяють лікувати, коригувати стопу та знижувати на неї навантаження, їх застосовують на 3-4 стадіях розвитку захворювання;
  • каркасні устілки необхідні великих навантажень (спорт, туризм);
  • безкаркасні устілки можна носити щодня за малих навантажень.

Коли потрібні ортопедичні устілки

Спочатку варто сходити до ортопеда і розібратися, у чому проблема, чи можна за допомогою устілок досягти потрібного ефекту. А вже потім купувати устілки.
Ортопедичні устілки також можуть знадобитися в тих випадках, коли:

  • М’язи та зв’язки не можуть утримувати стопу у функціональному положенні, з’являється біль, дискомфорт та втома.
  • Взуття зношується нерівномірно. Наприклад, підошва з одного боку сильніше стирається, ніж з іншого.
  • На пальцях ніг постійно з’являються мозолі.
  • Людині доводиться довго ходити чи стояти.
  • Є якісь проблеми зі стопами, наприклад плоскостопість, шпора п’яти і так далі.

Якщо вибирати між готовими та зробленими на замовлення виробами, то, безумовно, індивідуальні ортопедичні устілки ефективніші, ніж готові. Ось кілька причин. Вони підтримують склепіння стоп, покращують кровообіг, дозволяють правильно розподіляти навантаження на стопи і знижуєють втому і біль у ногах. а також запобігають можливим деформаціям стоп. Індивідуально пропонується безліч видів устілок: за допомогою поздовжнього/поперечного склепіння, обох склепінь, укорочені види, полегшені та інші, що дає можливість корекції залежно від потреб. Такі устілки повністю повторюють форму стопи людини, тому носити їх дуже комфортно, а виготовляються вони лише з натуральних матеріалів, забезпечуючи швидку корекцію стоп. При цьому індивідуальні ортопедичні устілки ефективні навіть при складних захворюваннях та значних деформаціях. Нарешті, індивідуальні устілки виготовляються як за всіма розмірами стопи, а й з урахуванням наявних деформацій та їхнього розвитку.

Розміри ортезів як важливий критерій вибору

Повнорозмірні устілки зовні схожі на звичайні. Вони повністю покривають стопу, тому вважаються функціональнішими.
У виробів рифлена поверхня. Виступаюча частина називається супінатор. Він розташований вздовж внутрішнього краю ортезу. Вироби призначені для підтримки поздовжнього склепіння.
Поперечні моделі мають пелот — подушечку, розташовану по центру. Він підтримує переднє склепіння.
При деяких захворюваннях потрібне використання виробів з супінатором і з пелотом. Таку продукцію називають комбінованою.
Розмір ортезу підбирають під довжину стопи. Він буває:

  • Стандартний. Відповідає конкретному розміру, наприклад, 38, 39 тощо.
  • Регульований. Має подвійний розмір, наприклад, 37–38, 39–40 тощо. буд. Їх підрізають, підганяючи під потрібну довжину.

Якщо говорити про укорочені моделі, то є також напівустілки, які використовуються для носіння в модельному взутті, в яке не поміщаються повнорозмірні вироби. Лікарі рекомендують їх для лікування плоскостопості та корекції неправильного положення ніг.

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя