«На шляху до Незалежності»: понад 150 експонатів виставки в обласному краєзнавчому музеї розкажуть про новітню історію України

Виставку відкрили напередодні головного державного свята й присвятили боротьбі останніх років проти зухвалого нападу рф на територію України.

Експонати, як свідки подій, розповідають про відстоювання української Незалежності в Запоріжжі і в Києві під час подій Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Відвідувачам покажуть світлини, особисті речі воїнів ЗСУ, учасників АТО-ООС, а також сучасні експонати, які розповідають про повномасштабну війну 2022 – 2023 рр. Це фрагменти зброї, які надали: 55-а окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», 37-й окремий мотопіхотний батальйон, 110-а окрема бригада територіальної оборони, підрозділи національної гвардії. Зацікавлення викликають фрагменти сучасного озброєння ЗСУ: корпуси від артилерійського снаряду калібру 155 мм, британської ракети NLAW, корпус від реактивної некерованої гармати АТ-4 калібру 84 мм шведського виробництва, гільзи болгарських снарядів «Намален» і «Пълен» до гармати Д-30 та ін., — поділилися в обласному краєзнавчому музеї.

Важливе місце організатори виставки приділили бійцям полку особливого призначення «Азов», які мужньо боронили місто-герой Маріуполь, зібрали фотознімки героїв-земляків, які положили життя за Батьківщину, доповнили експозицію новими експонатами – уламками ворожої зброї, які були зібрані після ураження українських територій.  

Всього на виставці  представлено понад 150 експонатів. Відвідати її можна у понеділок, середу та п’ятницю з 9.00 до 14.00.

Фото: сторінка Запорізького обласного краєзнавчого музею у Фейсбук

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя