Реєстрація РРО в контролюючих органах – одна з умов дотримання законодавства

Фахівці Запорізького відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області продовжують роз’яснювальну роботу з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Платників консультують щодо застосування норм Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Податківці нагадують, що документом, який регламентує порядок розрахункових операцій, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Цим документом встановлено обов’язковість застосування суб’єктами господарювання РРО та програмних ПРРО під час здійснення розрахункових операцій. Виняток становлять підприємці першої групи спрощеної системи оподаткування та фізособи-підприємці, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking. Також мають право не використовувати РРО та ПРРО ФОПи другої-четвертої груп, які здійснюють торгівлю у селі за таких умов:

– річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 167 мінімальних заробітних плат;

– торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами;

– суб’єкт господарювання не здійснює дистанційну торгівлю товарами;

– органом місцевого самоврядування не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.

Також фахівці служби наголошують, що ДПС пропонує безоплатне програмне РРО, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача.

Источник

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя