У Мелітополі окупанти шукають шпигунів у телеграм-каналах

В Мелитополе оккупанты ищут шпионов в телеграм-каналах

У Мелітополі окупанти б'ють на сполох — вони впевнені, що "почастішали випадки вербування юних росіян (якими вважають і молодь Медового міста) через Telegram-канали українськими спецслужбами".

"Вони маскують свої ресурси під OSINT-проєкти (проєкти розвідки за відкритими джерелами). І нібито просувають "спеціалізовані ігри нібито для розвитку навичок". Але насправді підступні "укронацисти" задумали зовсім інше.

— У такий спосіб просуваються спеціалізовані ігри нібито для "розвитку навичок", як-от GeoGuesser, або кейсів із пошуком військової техніки/військової частини. Через жартівливу гру в "дослідницькі челенджі" зловмисники прагнуть отримати шпигунські відомості. Молодь потрапляє в пастку, а Київ проводить операції зі збору інформації про російський оборонний потенціал, — цілком серйозно несуть нісенітницю пропагандисти.

Істерика окупантів — це, звісно ж, величезний комплімент у бік українських спецслужб і місцевих партизанів. Це ж треба так залякати рашистів, щоб їм під кожним кущем ввижався шпигун, а в кожному гаджеті — шкідлива програма.

Що стосується згаданого GeoGuessr (яке пропагандисти і написати правильно не спромоглися) — це цілком собі нешкідлива браузерна гра, розроблена шведським програмістом Антоном Валленом. Випущена 9 травня 2013 року. У грі використовуються карти Google Street View, гравцеві потрібно вгадати місце розташування вулиці/провулка/шосе у світі, позначивши його на карті Google Maps.

І де тут шпигунство? Якщо навіть за цією грою змагання проводяться — і не прості, а з призовим фондом. Та й узагалі — крім GeoGuessr, існують ще десятки подібних ігор: City Guesser, Geotastic, Get Lost, Hide and Seek World — і так далі. Якщо всі їх записати в шпигунські програми, тоді мобільні телефони у людей просто спорожніють.

Також пропагандисти згадують Telegram-канал "OSINT CLUB", який адмініструє український IT-фахівець Мирослав Шеховцов. Наразі він проживає у Відні і паралельно навчається на факультеті електротехніки та інформаційних технологій Грацького технічного університету.

— Зв'язок Мирослава Шеховцова-молодшого з українськими спецслужбами проходить через його батька, відомого українського політолога Антона Шеховцова, який проживає також у Відні і займає позицію позаштатного лектора Віденського університету, — пише пропаганда рф. 

Такий собі Ігор Бедеров, керівник департаменту інформаційно-аналітичних досліджень компанії T.Hunter, назвав українські схеми залучення до незаконної діяльності через різні Telegram-канали "досить витонченими":

— Експерт зазначає, що українські спроби вербування через соціальні мережі та Telegram-канали набули загрозливого розмаху. Під виглядом "дослідницьких челенджів", наприклад, пошук дислокації військової частини, зловмисники можуть насправді прагнути отримати шпигунську інформацію.

Подібна істерія переслідує окупантів уже давно. Її наслідки, на жаль, відчувають на собі пересічні мелітопольці.

Починаючи з жовтня слідчий комітет почав їздити по вухах дітлахам та їхнім батькам щодо тероризму і, відповідно, пошуку терористів. Про яких також закликали доносити до "компетентних органів". Крім цього, силовики влаштували рейд спортивними секціями Мелітополя з метою набрати собі "штат" стукачів із молоді.

Крім цього, дітей нещадно мілітаризують. Наприклад, у школах з нового року дітей навчають основним військовим навичкам, наданню першої медичної допомоги, а також орієнтуванню на місцевості та основам бойового застосування безпілотників.

Плюс до цього школярі знайомляться з бойовими властивостями стрілецької зброї і вчаться поводитися в умовах загальновійськового бою і змушують здавати норми ГТО.

А всіх 17-річних хлопців було наказано ставити на військовий облік.

Крім цього, цілком припустимий і суто комерційний варіант: наприклад, "підсадити" підлітків на російські ігри замість "імпортних", Така собі конкуренція по-російськи — це коли не робиш краще, ніж на "загниваючому Заході", а просто це саме "краще" забороняєш.

А потім можна і своє впроваджувати — наприклад, віртуальні польоти дронів. Взяти участь у такому змаганні нещодавно пропонували мелітопольським дітям. Заодно і майбутніх операторів дронів можна завербувати.

Це росія, дитинко! Тут конкуренція виглядає саме так.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя