Війна триває, але Україна та США вже обговорюють післявоєнне відновлення: що відомо

Война продолжается, но Украина и США уже обсуждают послевоенное восстановление: детали

Війна. / © Associated Press

Україна та Сполучені Штати розпочали предметні консультації щодо післявоєнної відбудови країни, попри відсутність прогресу в переговорах із Росією. Київ розраховує узгодити ключові параметри майбутнього врегулювання під час тристоронньої зустрічі, запланованої на початок березня.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на Reuters.

Відновлення як частина мирного процесу

За даними агентства, питання відбудови України після масштабних руйнувань, спричинених російськими ударами та бойовими діями, стало важливою складовою ширших переговорів за посередництва США щодо завершення війни, яка триває вже п’ятий рік.

Водночас Вашингтон посилює дипломатичний тиск з метою досягнення миру в найбільшому європейському конфлікті з часів Друга світова війна. Однак позиції Києва та Москви залишаються принципово різними.

Майбутня тристороння зустріч

Президент України Володимир Зеленський після розмови з президентом США Дональд Трамп заявив, що наступний раунд переговорів України, США та Росії може відбутися в Абу-Дабі на початку березня.

"Все має бути фіналізовано. Усе, що було досягнуто для реальних гарантій безпеки та підготовки зустрічей на рівні лідерів. Саме такий формат може вирішити дуже багато. Зрештою ключові питання вирішують лідери", — наголосив Зеленський.

У переговорах у Женеві брали участь спецпосланець США Стів Віткофф та Джаред Кушнер. За повідомленнями російських медіа, представник РФ Кирило Дмитрієв також проводив консультації з американською стороною у Швейцарії.

Секретар РНБО Рустем Умєров зазначив, що сторони працюють над економічними та безпековими параметрами майбутніх домовленостей, щоб зробити наступну зустріч максимально предметною.

800 млрд доларів на відбудову

Reuters зазначає, що Україна розраховує залучити близько 800 млрд доларів державних і приватних інвестицій протягом наступного десятиліття для повного відновлення країни.
Атаки РФ напередодні переговорів

За кілька годин до дипломатичних контактів Росія здійснила масовану атаку по Україні, застосувавши 420 безпілотників і 39 ракет. Пошкодження інфраструктури зафіксували щонайменше у восьми регіонах.

Агентство наголошує, що останніми місяцями російські удари системно спрямовані на енергетичний сектор — електростанції та підстанції, що призводить до тривалих відключень електроенергії.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив:

"Путін робить ставку на ще більший терор, напади й агресію".

Найскладніші питання переговорів

Бойові дії тривають уздовж приблизно 1200-кілометрової лінії фронту. Російські війська намагаються просуватися на сході Донецької області та наблизилися до Запоріжжя.

Найбільш складними темами переговорів залишаються територіальні питання та контроль над Запорізькою АЕС.

Водночас США, за даними ЗМІ, посилили тиск на Москву, зокрема відклавши продаж міжнародних активів нафтової компанії Лукойл, використовуючи це як важіль впливу в мирному процесі.

🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.

Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.

Підтримати редакцію
Джерело

Новини Запоріжжя