«Сенатор» Рогозін зібрався розвивати електростанції в Мелітопольському районі

"Сенатор" Рогозин собрался развивать электростанции в Мелитопольском районе

Руки російських загарбників, які окупували Мелітопольський район, дісталися до найбільшої вітряної електростанції України наземного типу.

З перших днів повномасштабного вторгнення вітроенергетичні компанії, що працюють в Україні, через військову агресію РФ були змушені зупинити більшу частину генеруючих установок. Лінії електоропередач було пошкоджено внаслідок обстрілів. Після цього компанія ухвалила рішення законсервувати виробничі підприємства, розташовані на тимчасово окупованій території. Співробітники станції були евакуйовані. Усе необхідне для управління обладнання було вивезено на підконтрольну Україні територію.

У березні 2023 року окупанти повідомили, що їхні фахівці приступили до запуску окремих генераторів. Страшно навіть уявити результати господарювання російських "експертів" на вітроелектростанції. Російські пропагандисти переконували, що запущено кілька турбін, але точної кількості не уточнювали. Місцеві жителі кажуть, що не без участі місцевих зрадників було запущено десять вітряків.

Наразі в інтерв'ю пропагандистському ресурсу "Запорізьке агентство новин" Дмитро Рогозін побічно визнав розкрадання обладнання ВЕС і заявив про необхідність розвитку альтернативної енергетики. Ботієвська, Приморська, Приморська 2, Орловська — успішно реалізовані проєкти з будівництва вітроелектростанцій у Приазов'ї. Найбільша вітроелектростанція України та одна з найбільших у Європі, захоплена росіянами, входить до холдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. Станом на сьогодні обладнання не функціонує. Про це повідомив "сенатор" тимчасово окупованої Запорізької області Дмитро Рогозін "Запорізькому агентству новин".

"Ви, напевно, бачили вітрові електростанції, які стоять ближче до берега. Поки що, вони не в робочому стані, оскільки противником під час відступу було знято обладнання. Але це все можна відновити і розвивати альтернативні джерела енергетики", — заявив Рогозін.

Внаслідок російської агресії, компанія ДТЕК за 2022-й рік офіційно зафіксувала збитки на 15,8 млрд гривень. Компанія була власником Приморської ВЕС, Приморська ВЕС-2, Орловська ВЕС та Ботієвська ВЕС. Усі електростанції залишилися на тимчасово окупованій території. Відповідну інформацію публікував Форбс-Україна з посиланням на звіт компанії, оприлюднений на Інтерфаксі.

Успішно реалізовані проєкти України, тепер росіяни традиційно вкрали і планують перезапускати від свого імені. Схема стандартна — захопити, викрасти і видати за своє. Черговий приклад — вітрові електростанції.

Нагадаємо, через війну станом на жовтень 2022 року, Україною було втрачено до 90% вітряної енергетики і до 50% сонячної. Про це заявляв міністр енергетики України Герман Галущенко.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя