Окупанти в Мелітополі влаштують інтернет-користувачам тотальну цензуру за допомогою спецпограми — що відомо

Оккупанты в Мелитополе устроят интернет-пользователям тотальную цензуру с помощью спецпрограммы - что известно

Інформаційна стерильність напередодні президентських "виборів" для пропаганди вкрай важлива. Щодо Мелітополя, то "офіційний" інформпростір окупантам вдалося зачистити. Однак залишилися ще соцмережі та інші месенджери — справжній головний біль для рашистів.

Що не заборонено, те… буде заборонено!

Для початку окупанти вирішили залякати людей: нещодавно в держдумі рф зареєстровано законопроєкт, який передбачає серйозне покарання навіть за лайки в соцмережах. Причому час, коли ці лайки були поставлені, не має значення. Цей термін відраховується з моменту, коли їх виявили російські слідчі.

Багато хто справді злякався репресій через справи "давно минулих днів". І перестали висловлювати свою думку навіть у такий скромний спосіб.

Однак же інтернет прекрасний і водночас жахливий тим, що, за бажанням, надає своїм користувачам повну анонімність. Тому вирахувати того, хто регулярно публікує крамолу, практично неможливо.

Це всіляких "терористів" у Мелітополі можуть затримувати пачками, а потім вибивати в них потрібне зізнання, що й було неодноразово в Медовому місті продемонстровано. Але інтернет — інша справа, туди "чорного воронок" не пришлеш.

Виходячи з цього, генеральна прокуратура рф спільно з Мінцифри і роскомнаглядом ведуть, як пише пропаганда, "копітку роботу, спрямовану на вдосконалення механізму протидії поширенню в інтернеті протиправного контенту".

Результат цієї роботи — законопроєкт, який "регламентує оперативне рішення щодо блокування шкідливих сайтів із використанням спеціалізованої інформаційної системи".

Результат этой работы – законопроект, регламентирующий оперативное решение по блокировке вредоносных сайтов

Таку цензуру щосили ведуть і зараз: тільки 2023 року генпрокуратура росії направила в Роскомнагляд понад дві тисячі вимог про позасудове обмеження доступу до інформації в інтернеті. У 2022 році таких вимог було набагато менше — 1699.

Що це за система, яка зможе сама блокувати "небажаний контент", не пояснюється. Так само як і інші викладені в Може, це просто дозвільні розмови з метою ще більше залякати піддослідне населення. А може, дійсно готується щось серйозне.

З огляду на те, скільки грошей виділяється росією на війну — понад 10,77 трлн рублів, що втричі більше, ніж у довоєнний 2021 рік — можливість повної інформаційної блокади виключати не можна. А цензура і пропаганда — це одні з найважливіших складових війни.

Однією з перших ластівок можна вважати введене правило доступу до інтернету: це можна зробити після верифікації за паспортом, надавши окупантам свої особисті дані.

Всевидячий "Окулус"

У лютому 2023 року в РФ було запущено систему автоматичного пошуку забороненого контенту "Окулус". Вона працює за допомогою штучного інтелекту і спеціалізується на зображеннях і відеороликах.

Окулус, у перекладі з латині — круглий отвір у центрі даху або купола. А також вікно круглої або овальної форми. Назва — суто за Фрейдом: люблять спецслужби Росії підглядати за своїми громадянами — як не через вікно, так через дах.

Розробником системи стала ІТ-компанія Execution RDC, яка раніше держконтракти не освоювала. На "Окулус" було виділено 57,7 мільйона рублів.

У технічному завданні зазначалося: система має аналізувати листування в чатах і каналах месенджерів, написи, URL-адреси, субтитри, розшифровувати QR-коди.

Звісно, серед заявлених цілей "Окулуса" — знаходження фото та відео, які можна розцінити як популяризацію наркотиків, суїциду, поширення дитячої порнографії, заклики до екстремізму та масових заворушень. Однак немає сумнівів, що основна функція "Окулуса" — пошук контенту, що "дискредитує" армію рф, а також пропаганду ЛГБТ.

Крім іншого, система зможе моніторити соціальні мережі — і навіть стріми.

На одну картинку "Окулус", згідно з технічними характеристиками, витрачає близько трьох секунд. Це дає змогу перевіряти понад 200 тисяч матеріалів на день.

Що конкретно (і скільки всього крамоли) було знайдено, невідомо. Інформацію про роботу "Окулуса" ніхто не розкриває.
Фахівці зазначають: "Окулус" не збирає дані, а тільки їх класифікує. А головний "стукач" Росії, голова "ліги безпечного інтернету" Катерина Мізуліна пояснювала: що після програми дані оброблятимуть вручну.

Це вже віддає відвертим фарсом: за даними самої російської пропаганди, співробітник Роскомнагляду обробляє за добу в середньому 106 зображень і 101 відео. Це скільки на таку невдячну роботу потрібно відрядити людей?

Утім, з огляду на вже згаданий законопроєкт про "стародавні" лайки, мелітопольцям варто приготуватися до того, що винних у дискредитації армії та пропаганді ЛГБТ, за старим звичаєм, будуть просто призначати…

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя