Однофамілець Буданова здався в полон і перейшов на бік України

Однофамилец Буданова сдался в плен и перешел на сторону Украины

Микита Буданов

До полону Сил оборони України добровільно здався однофамілець начальника ГУР МО України Кирила Буданова — 18-річний Никита Буданов із Костроми. Передає ТСН.

Про це повідомляє проєкт для російських військових «Хочу жить».

За словами Никити, ще з 13 років він цікавився політикою і ставив собі запитання, чому за кордоном люди живуть у нормальних умовах, тоді як «за вікном — бруд і розруха».

Після початку повномасштабної війни Росії проти України він ухвалив рішення перейти на український бік. Для цього хлопець підписав контракт із армією РФ і вже під час другого бойового завдання реалізував задум — здався в полон і приєднався до Легіону «Свобода Росії».

Військовий із позивним «Horse» розповів, що знає про свого відомого тезку.

«Як тільки мене прийняли (в Легіон), часто дивувалися, чи справді в мене прізвище Буданов», — каже боєць. Водночас брати собі позивний «Буданов» він відмовився.

Никита також повідомив, що його батько Сергій воював у Чечні та працював у міліції. За словами хлопця, батько є «патріотом» Росії.

«Батько сказав, що прокляне мене, якщо я перейду на бік України. Мама, найімовірніше, теж відмовиться від мене, адже вона співробітниця Міністерства внутрішніх справ у Костромі», — розповів боєць Легіону «Свобода Росії».

Хлопець зізнався, що на його рішення вступити до Легіону надихнув приклад іншого 18-річного добровольця з позивним «Заза». Спершу він планував потрапити в Україну через Молдову, однак був депортований через відсутність коштів. Після цього Никита вирішив підписати контракт із російською армією, усвідомлюючи ризик загибелі, щоб уже безпосередньо на фронті перейти на бік України.

Під час виконання бойового завдання в Курській області він скористався моментом, коли через дощ дрони літали рідше, вийшов із піднятими руками та здався в полон.

«Я думав: якщо вийду один із піднятими руками, мене або приймуть, або вб’ють. Або росіяни, або українці», — згадує він.

За словами Никити, командування РФ ставиться до солдатів як до «витратного матеріалу».

«До нас ставилися як до худоби. Як до забійної худоби. Нам одразу говорили, що буде багато „200“ і багато „300“. Нас били й принижували», — зазначив він.

Також хлопець розповів, що російські військові масово вживають алкоголь — як під час навчань, так і безпосередньо на бойових позиціях.

Після завершення війни Никита мріє залишитися в Україні, переїхати до Одеси та здобути професію суднобудівника.

🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.

Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.

Підтримати редакцію
Джерело

Новини Запоріжжя