Мелітополю загрожує голод — рашисти хочуть позбавити захоплені регіони фінансування

Мелитополю грозит голод - рашисты хотят лишить захваченные регионы финансирования

Частини українських регіонів, які перебувають під чоботом російського окупанта, вкрай залежні від фінансування з Москви. Це чудово знають жителі Мелітополя, який після вторгнення буквально завалювали рашистськими рублями.

Однак, якщо Кремль хоча б на три місяці припинить виплачувати місцевим жителям зарплати і пенсії, в Криму, на Півдні України і на Донбасі в прямому сенсі почнеться масовий голод.
У Кремлі, в разі схвалення такого рішення, зможуть скинути з себе вкрай важке ярмо, адже грошей на фінансування війни у Росії критично не вистачає, а окуповані території спопеляють мільярди.

Далі виділяти для захоплених українських регіонів величезні суми у Путіна вже не можуть. Чому в російській владі задумалися про відмову від фінансування окупованих територій — читайте в матеріалі 24 Каналу.

Росія відкусила занадто великий шматок

Абсолютну манію бункерного фюрера та всіх росіян щодо знищення українців важко пояснити будь-якою логікою. З будь-якого погляду захоплення Росією всієї України чи її частин не приносить жодних дивідендів, які могли б хоч якось компенсувати витрачені на це кошти.

Окупація Криму та частин Донбасу, наприклад, призвела до того, що Москві довелося витрачати просто неймовірні суми на утримання цих територій, адже жоден із регіонів з економічної точки зору не міг забезпечити себе навіть на чверть.

Півострів критично залежав від потоку туристів, подачі води з материкової частини України, а також завезення всіх товарів з великої землі. Перетворення ж Криму на величезну військову базу для нападу на Херсонщину, тотальне беззаконня, корупція і нульова можливість виробляти на півострові хоч щось, що можна експортувати за кордон, остаточно добили економіку автономної республіки.

Тож крім мільярдів на виплати зарплат і пенсій, всіляких реконструкцій по-російськи (це коли гроші кудись пішли, а ніхто нічого не зробив), бункерному фюреру довелося ще й вкладати трильйони рублів просто на створення картинки привабливого життя на півострові. Зрозуміло, що загалом проект виявився провальним, адже є речі, які неможливо купити за гроші.

То скільки б трильйонів Путін і його компанія не вкладали в окупований півострів, перетворити його на райське місце ніяк не вдалося, хоча б через навалу туди росіян.

Бездомні алкоголіки з брудними штанами, які заполонили курортні міста, перекриті парканами пляжі, кадирівці та інші вихідці з Кавказу, які відчувають цілковиту вседозволеність і поводяться так, ніби вони в себе в Москві. А наостанок — козаки і ФСБшники з їхніми каральними загонами. Усе це — символи приходу "русского мира" до Криму, які неможливо приховати. Однак якщо до повномасштабного вторгнення Росія цілком була здатна витрачати шалені кошти просто на показушну пропаганду, зараз такої можливості в неї немає.

Ще гірша ситуація в курортних містах і селах Запорізької області. Пляжі Бердянська, приморська та Кирилівки вражають порожнечею, а над головами нечисленних туристів літають військові вертольоти.

Крім дуже дорогої війни, санкцій і в принципі не працюючої економічної системи, країну-бензоколонку тягнуть на дно ще дві створені нею "республіки". Тільки там ситуація набагато гірша, ніж навіть у Криму. Оскільки жодне підприємство на окупованому Донбасі взагалі не здатне показувати прибуткову роботу.

Абсолютно всі сфери життя як на Донеччині, так і на Луганщині збиткові. Починаючи від комунального обслуговування місцевих жителів, закінчуючи видобутком корисних копалин і металургією. Станом на липень 2023 року ситуація в так званих "ДНР" і "ЛНР" настільки погана, що навіть невідомо, чи продовжать ці регіони бути індустріальними після деокупації.

"Грошей немає, але ви тримайтеся"

Оскільки в умовах санкцій, досить дорогого в економічному плані паралельного імпорту для виготовлення ракет і модернізації застарілої військової техніки Росія просто не здатна виживати сама по собі, їй обов'язково доведеться шукати варіанти, на чому економити. І немає жодних сумнівів у тому, що спочатку режим просто "помножить на нуль" фінансування окупованих територій України. Принаймні, подібні пропозиції вже лунають у деяких владних кабінетах у Москві.

З точки зору пропагандистської відмова від дотацій не завдасть режиму Путіна жодної шкоди. Адже бункерному фюреру просто наплювати на те, чи буде комфортно жити комусь із плебсу у віджатих в Україні регіонах.

До того ж існує велика ймовірність втрати рашистами контролю над тим же півостровом у разі успішних наступальних дій ЗСУ. То навіщо ж Путіну продовжувати виділяти мільярди для будь-якого функціонування окупованих міст?

Так само безглузді й інвестиції в окуповані частини Херсонщини та Запоріжжя, куди російський режим за півтора року від моменту захоплення фактично вклав дуже маленькі гроші.

Усі видатки на ці окуповані території обмежувалися фінансуванням пенсій і зарплат для "адміністрацій" і бюджетників, тоді як російські солдати займалися руйнуванням і розграбуванням.

У цьому плані Москва певною мірою навіть змогла компенсувати свої втрати за рахунок отримання грошей від торгівлі краденим зерном.

А підрив Каховської ГЕС поставив хрест на можливості аграріїв вирощувати зернові культури, тож і в цьому плані найближчим часом регіони стануть росіянам просто непотрібними.

Це, звісно, не означає, що рашисти просто відведуть свої війська і не чинитимуть опору Силам Оборони України. Кремль намагатиметься сповільнити або зупинити наступ ЗСУ, намагатиметься втримати всі захоплені міста і села, але зовсім не вкладатиметься у фінансування життя на цих окупованих територіях. Як там казав кримчанам Дмитро Медведєв: "Грошей немає, але ви тримайтеся".

До слова, у Мелітополі вже періодично виникають затримки з виплатою пенсій, допомог і навіть зарплат. 

 

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя