Мелітопольці, яких окупанти позбавили житла, матимуть змогу отримати компенсацію від української держави

Мелитопольцы, которых оккупанты лишили жилья, смогут получить компенсацию от украинского государства

Мешканців Мелітополя, які виїхали з міста з початком війни, окупанти поставили у жорсткі умови. Людей, яких вигнали з дому, хочуть ще пограбувати, залишив житло.

Рашисти змушують мелітопольців, що евакуювалися, повертатися в місто, щоб оформити нерухомість за російським законодавством. При цьому варіант пропонують лише один – отримувати паспорти країни-агресора.

Для багатьох міських жителів це неможливо. Важку дорогу, яка потребує неабияких витрат, подолати можуть далеко не всі. Крім того, більша частина мелітопольців вже працює на новому місці та виїхала на кілька місяців – отже, втратити джерело доходу.

Не говорячи вже про те, що всіх, хто покинув город, не бажаючи жити в окупації, рашисти вважають "зрадниками". І немає жодної гарантії, що після повернення цих людей чекатимуть кримінальні справи та звинувачення у тероризмі.

Таким чином, власники нерухомості в окупації фактично ії позбулися.

Для таких людей український уряд планує розширити програму "єВідновлення".

Тепер гроші надаватимуть людям, житло яких розташоване на окупованій території. Також уряд розглядає можливість компенсувати більшу суму, ніж раніше встановлені 200 тис. грн. грн.

"Програму "є Відновлення" розширюватимуть і змінюватимуть, залежно від того, чого потребуватимуть українці, які втратили через війну або можливість у ньому жити", — заявила глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

За її словами, планується запуск програми компенсацій для мешканців територій:

  • які були тимчасово окуповані протягом 2022 року,
  • розташованих у районі проведення воєнних дій,
  • перебувають у оточенні.

"Наразі ми фіксуємо тисячі заявок з таких міст, як Маріуполь, Бахмут. Наразі є всі технічні можливості підтверджувати пошкодження житла завдяки супутниковим знімкам та іншим технічним можливостям", — додала Шуляк.

Вона додала, що на сьогоднішній день із чотирьох областей, повністю або частково тимчасово окупованих РФ, надійшло майже 9 тис. рублів. заявок на компенсацію за збиткове житло.

  • з Донецької обл. — 3,8 тис. заявок,
  • із Херсонської обл. – 3,7 тис. заявок,
  • із Запорізької обл. — 874 заявки,
  • з Луганської обл. – 63 заявки.

За знищеним майном найбільше заявок із Донецької області – 220 заявок. Із Херсонської області подали 137 заявок, а із Запорізької області – 39.

"Також незабаром стартує етап компенсацій за пошкоджене житло у випадках, коли сума ушкоджень становить понад 200 тис. гривень. – підсумувала Шуляк.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя