Екологічна катастрофа на Півдні: Окупанти фактично знищили Кінбурнську косу та заповідник «Асканія-Нова»

Экологическая катастрофа на Юге: Оккупанты фактически уничтожили Кинбурнскую косу и заповедник "Аскания-Нова"

Фото: Дмитро Плетенчук (facebook.com/Taclbery)

Активні бойові дії, які ведуть російські окупанти на півдні України, призвели до фактичного знищення Кінбурнської коси та завдали непоправної шкоди унікальному біосферному заповіднику "Асканія-Нова". Екологи б'ють на сполох через катастрофічні наслідки для флори, фауни та Чорноморської акваторії.

Про це заявив речник Військово-морських сил (ВМС) ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону, повідомляє РБК-Україна.

Доля заповідника та коси

Дмитро Плетенчук підкреслив, що екологічна тема, пов'язана зі збитками на Півдні, недостатньо обговорюється у медіа.

  • Кінбурнська коса: "Кінбурнську косу фактично знищено," — заявив Плетенчук.
  • "Асканія-Нова": Заповідник, який є одним із найстаріших в Україні, зазнав суттєвих руйнувань. Речник ВМС зазначив, що неможливо сказати, чи вдасться відновити "Асканію-Нову" і в які терміни.

Масові смерті дельфінів та нафтове забруднення

Бойові дії навколо Кримського півострова та в Чорноморській акваторії мають руйнівний вплив на морську фауну:

  • Загибель дельфінів: За різними оцінками екологів, ідеться про загибель тисяч дельфінів. Морські ссавці дуже чутливі до вибухів та використання сонарів, що викликає контузії. Зокрема, у бухтах Севастополя та на берегах окупованого Криму фіксували багато загиблих особин виду білобочка.
  • Нафтові плями: Екологи з Одещини інформували про появу нафтових плям, які вже дісталися узбережжя біля Одеси, хоча їхній масштаб менший, ніж на території окупованого Криму.

Нагадаємо, російські загарбники продовжують використовувати тимчасово окуповану Кінбурнську косу як плацдарм для обстрілів Миколаївської та Херсонської областей, а також для потенційних атак на судна у Дніпро-Бузькому лимані.

 

 

Джерело

Новини Запоріжжя