Представників місцевого самоврядування, соціальних служб, ЗМІ та громадських організацій об’єднали в рамках тренінгу за участі міжнародних експертів

Учасники тренінгу поділились власним досвідом та отримали нові навички у розробці комунікативних  стратегій в умовах кризи, воєнного стану та деокупації задля формування надійних інструментів взаємодії влади й громади у питаннях безпеки, надання допомоги та розв’язання гуманітарних проблем населення.

Організатори тренінгу «Кризова комунікація та кібербезпека» —  Запорізький благодійний фонд «Єдність за майбутнє» у партнерстві з Глобальною мережею жінок-миробудівниць в рамках проєкту «Забезпечення безпеки та представництва жінок і молодих жінок в Україні: гуманітарне реагування, очолюване жінками, протидія фейковим новинам та документування воєнних злочинів», яке підтримується Жіночим Фондом Миру та Гуманітарної Допомоги (WPHF).

Тренерами навчання виступили міжнародні та українські провідні експерти з питань кризових комунікацій, протидії дезінформації, психологи та соціологи, які мають безпосередній практичний досвід у формуванні комунікативних стратегій на випадок кризових явищ чи надзвичайних подій.

Участь у тренінгах взяли депутатки обласної ради, представниці депутатської групи «Рівні можливості» Оксана Бугайчук та Світлана Македонська. Привітала учасників тренінгу та виступила як спікерка також голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Вона зауважила такий важливий аспект під час кризових ситуацій як відкритість, відвертість та володіння інформацією у спілкуванні зі ЗМІ чи з громадою. Ці чинники дозволяють формувати довіру до влади, до офіційних джерел інформації, й, зрештою, посилюють ефективність комунікаційної стратегії. В умовах війни це дозволяє також залучати до взаємодії більшу кількість учасників, міжнародних організацій та благодійних фондів.

-Від нас із вами залежить те, як  висвітлюватиметься в інформаційному просторі Запорізька область зараз та в майбутньому.  Приморськ, Василівка, Токмак, кожне маленьке  селище та міста, які обов’язково  будуть звільнені,   як вони звучатимуть в інформаційному просторі? Важливо, щоб про Запорізьку область говорили багато, говорили про наші проблеми та здобутки з відновлення. Тому моя порада – спілкуйтесь із журналістами, будьте відкритими для людей, співпрацюйте з міжнародними партнерами. Формуйте потужну комунікацію Перемоги, — зауважила Олена Жук.

Як зазначила голова  правління ЗБФ «Єдність за майбутнє» Тамара Огородова,  в рамках тренінгу вдалося об’єднати різні цільові аудиторії, які мають стати партнерами  у формуванні комунікації між владою та громадою в умовах різних кризових ситуацій. Представники місцевого самоврядування, депутати різних рівнів, громадських організацій та журналісти, які долучилися до навчання, їх взаємодія, спільні правила дій в умовах кризи дозволять кожному бути по-своєму корисним у подоланні можливих кризових ситуацій. Важливим також був досвід громад Запорізької області, які вже стикалися з кризовими явищами під час окупації, бойових дій та наслідками підриву Каховської ГЕС.

-Ми хотіли аби цей тренінг показав, що є різні рівні, які беруть участь у реалізації комунікативних стратегій. Ми також провели аналіз і сфокусували увагу на хороших прикладах комунікацій, зробили висновки з тих, які виявилися незадовільними.  За результатами цієї спільної роботи, напрацьованих комунікативних стратегій  ми зробимо відповідні рекомендації на регіональному рівні. Тож велика вдячність за плідну роботу експертам та учасникам заходу, — зазначила Тамара Огородова.  

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя