Чому мешканці Запоріжжя протестують проти забудови на Набережній і хто будує автомийку. Ілюстративне фото
Жителі Запоріжжя протестують проти забудови зеленої зони поблизу вулиці Української. Люди виступають проти будівництва автомийки та автозаправки, які хочуть звести поряд із житловими будинками. Попри обіцянки влади призупинити проєкт, роботи на об’єкті тривають, що викликало обурення мешканців і нову хвилю протестів.
Будівництво розпочалося на початку квітня на вулиці Українській, поряд із будинками №29 і №31. Територію зеленої зони огородили парканом, після чого розпочались підготовчі роботи для облаштування мийного комплексу та автозаправної станції. Проєкт не був погоджений із мешканцями району, що викликало хвилю обурення, повідомляє «Європейське Запоріжжя».
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У відповідь на дії забудовника, жителі зібрали понад 900 підписів під зверненням до міської влади з вимогою зупинити будівництво. Під час пресконференції, присвяченій року на посаді, секретар Запорізької міськради Регіна Харченко заявила, що роботи призупинені та не будуть продовжені без погодження з громадою.
Однак вже через кілька днів мешканці помітили, що на ділянці знову з’явилися будівельники. Роботи, попри заяву влади, тривають, що й стало причиною акції протесту. Люди вийшли до місця забудови, вимагаючи негайного втручання чиновників та припинення будівельних робіт.
Один із протестувальників, Михайло Костенко, який проживає тут уже 43 роки, розповів, що будинок перебуває в аварійному стані: «Будівля тріщить, метал ржавіє, а транспорт у дворі створює нестерпний рівень шуму. Якщо тут з’явиться автомийка, то вихлопи будуть прямо під нашими вікнами».
Жителі району вимагають зберегти зелену зону та облаштувати там громадський простір, який буде корисний для всіх — парк, дитячий майданчик або зону відпочинку. Люди наполягають, що потребують безпечного та комфортного середовища для дітей, літніх людей та сімей.
Громада закликає владу дотримуватись власних обіцянок, припинити незаконне будівництво та врахувати думку мешканців у прийнятті рішень щодо міського простору.