Навіщо Путіну перемир’я на 9 травня: Жданов розтлумачив підступний задум диктатора

Зачем Путину перемирие на 9 мая: Жданов объяснил коварный замысел диктатора

Володимир Путін, Олег Жданов / © ТСН

Президент Росії Володимир Путіна оголосив «перемир’я» від опівночі 8 травня до опівночі проти 11 травня. У Кремлі пояснили це «гуманітарними міркуваннями» в період Дня перемоги. Мовляв, РФ знову підтверджує, що «готова до мирних переговорів з Україною без попередніх умов».

Президент Володимир Зеленський відповів на пропозицію Путіна. Він назвав її «черговою спробою маніпуляцій», щоб забезпечити тишу під час параду. За його словами, вогонь має бути припинений «не на кілька днів, щоб потім знову вбивати».

Навіщо Росії три доби паузи

Олег Жданов пояснює: Путіну потрібна безпека лише під час параду на Красній площі, щоб до Москви приїхали всі іноземні гості.

«Йому потрібно безпека на день, щоб усі приїхали. Наприклад, такі гості, як Сі Цзіньпін (китайський лідер — ред.) — він вагається, їхати чи не їхати. А так він гарантовано може приїхати і взяти участь у параді, який проводитиме Путін. Тому що російська система ППО кожного дня доводить, що щойно дрони прилітають, вони однаково досягають цілі. І тікати до бункера з Красної площі разом зі своїми гостями Путін не хоче», — каже експерт.

Водночас довгострокове перемир’я, на думку Олега Жданова, Путіну не потрібно.

«До речі, зверніть увагу, Стів Віткофф приїхав до Москви, про щось домовлявся за зачиненими дверима у вузькому колі — Путін, Дмитрієв і Віткофф. Результатів жодних немає. Пєсков щось там намагався сказати, що все гаразд. Хто вийшов з заявою від Кремля? Лавров. Партія війни знову повернулася, стала біля керма. І Лавров назвав умови припинення вогню. Таке враження, що йому листок дали, з якого Путін зачитував 24 лютого 2022 року», — каже Олег Жданов.

Чому Путін не потрібне стале перемир’я

Стале перемир’я Путіну політично невигідне, пояснює експерт. На думку Олега Жданова, якщо економічна ситуація в Росії не погіршиться, РФ навряд чи погоджуватиметься на перемовини до осені 2025 року.

«Економічно він або не розуміє, або просто іде ва-банк і тягнутиме, доки не рухне економіка. Він не оговтається. А політично — навіщо йому зараз перемир’я? Він розуміє, що ми ж не самі прийдемо на перемовини. Ми з Європою прийдемо на перемовини. А Путін не впорається на перемовинах з Європою і з нами одночасно. Тому він розуміє, що те, що він захопить, це його. Тож я думаю, що раніше осені, якщо економічна ситуація в Росії не погіршиться, навряд чи Путін взагалі погоджуватиметься на перемовини. А три доби — так», — каже Олег Жданов.

Наслідки «великоднього перемир’я» для України

Він звертає увагу, як Путін використовує так звані «перемир’я». Російський диктатор уже оголошував перемир’я на Великдень, але обстріли тривали, хоча і з меншою інтенсивністю.

«Як нам аукнулося „великоднє перемир’я“? Наша піхота вмилася кров’ю на деяких ділянках через те, що росіяни і мінні поля познімали, і підвезли боєприпаси і провізію. І особовий склад привезли. І ще на Покровському напрямку, на деяких ділянках зайняли позиції впритул до наших», — каже Олег Жданов.

На його думку, це може повторитися і в травні.

«Стовідсотково воно повториться. А ще Путін скаже: „Ну бачите, я ж хотів, 80 років перемоги, парад, гості, а от „київський режим“, як він нас називає постійно, не хоче, щоб ми пам’ять вшанували. І він же тиснутиме на міжнародну спільноту. Що це ж Друга світова війна, то дайте нам її відсвяткувати. Хоча це ж не свято, це пам’ять за загиблими — так, як цивілізований світ вшановує», — каже експерт.

Чи буде масований обстріл України 9 травня

На думку Олега Жданова, Росія навряд чи влаштує масований обстріл України на 9 травня. Втім, така вірогідність є.

«Загибель генерала Москалика — якщо це наша робота, то тоді так, тоді можемо чекати на повторення масованих ударів, зокрема і на свята.

А якщо це війна башен Кремля, то ні, і це була показова страта в плані керування Генеральним штабом з боку кремлівської адміністрації. І ви ж дивіться, після загибелі Москалика що зробив Герасимов? Аж бігом побіг у бункер доповідати, що у нього всі перемоги. І Курську область він звільнив, і на фронті все у нього гаразд. Он я дивлюся російських Z-воєнкорів, то вони «наступають» там по всіх фронтах. Тож варіантів два», — вважає експерт.

Чи потрібне Україні коротке «перемир’я»

Коротке «перемир’я», яке пропонує Путін на 8–11 травня, навряд чи може бути вигідне Україні, каже Олег Жданов.

«Річ у тому, що ми сьогодні сидимо в глухій обороні і не виходимо так, як це зробили росіяни — підняли білий прапор і пішли, начебто збирали своїх загиблих. Там усе заміновано, і насамперед нами заміновано. І це ж не ті мініполя, які ставляться по формуляру і там чітко можна пройти, знаючи, як розставлені міни. Це ж переважно мінування скидами з дронів. А тут, ви ж розумієте, теорія ймовірності… Ну і ми не практикуємо таких виходів, щоб не піддавати нашу піхоту небезпеці бути страченим чи ураженими росіянами, тими ж снайперами. Потім уже ж ніхто нічого не доведе», — вважає експерт.

https://tsn.ua/exclusive/navishcho-putinu-peremyria-na-9-travnia-zdanov-roztlumachyv-pidstupnyy-zadum-dyktatora-2818658.html

 

 

Джерело

Новини Запоріжжя