«Не могла ковтати навіть воду»: з’явилися подробиці захворювання запоріжанки ботулізмом після «уколів краси»

Що сталося з жінкою із Запоріжжя після уколів ботоксу і як проявляється ботулізм.

Що сталося з жінкою із Запоріжжя після уколів ботоксу і як проявляється ботулізм. Ілюстративне фото: pexels.com

58-річна запоріжанка потрапила до лікарні з тяжким ботулізмом після косметичної ін’єкції ботоксу, зробленої в домашніх умовах.

Випадок став першим зафіксованим у регіоні випадком так званого ятрогенного ботулізму — отруєння токсином, який використовується у косметології. Про це розповіла медична директорка Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні Ольга Андрієнко на брифінгу щодо ситуації в області із захворюваністю на ботулізм. У березні 58-річна жінка робила ін’єкції ботоксу на дому. Про це повідомили на сайті ЗОВА.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як усе сталося

Жінка вирішила скористатися послугами «косметолога», який проводив ін’єкції ботулотоксину не в клініці, а вдома. Через шість днів після ін’єкції у постраждалої з’явилися тривожні симптоми:

  • обвисання шкіри повік (птоз);
  • погіршення зору;
  • порушення мови;
  • неможливість ковтати навіть рідку їжу.

Після розвитку симптомів жінка звернулася до медиків і була госпіталізована до обласної інфекційної лікарні в тяжкому стані.

Лікування та стан пацієнтки

Через нездатність самостійно харчуватись жінку годували через зонд упродовж семи днів. У стаціонарі їй ввели ботулінічний антитоксин, що дозволило стабілізувати стан.

— На третій-четвертий день вона вже змогла ковтати воду. На 9-10 день зонд було прибрано, і пацієнтка почала їсти самостійно. З’явився голос, покращився зір. На 15 день її було виписано, — повідомила Ольга Андрієнко.

Проте птоз повік — обвисання шкіри — залишився. За словами лікарки, цей дефект може зберігатися від одного до трьох місяців або навіть потребувати хірургічного втручання.

Що варто знати про ятрогенний ботулізм

Ятрогенний ботулізм — це стан, що виникає внаслідок введення ботулотоксину під час медичних або косметологічних процедур. Це небезпечна ситуація, яка може призвести до тяжких неврологічних порушень, а в деяких випадках — до смерті.

Фахівці наголошують: усі ін’єкції ботуліну мають проводитись лише в сертифікованих медичних закладах під наглядом лікаря. Також варто перевіряти наявність ліцензії у спеціаліста і якість використовуваних препаратів.

Редакція RADA.zp.ua нагадує: самолікування, звернення до «фахівців» без відповідної кваліфікації або використання препаратів сумнівного походження — це пряма загроза для життя та здоров’я.

Джерело

Новини Запоріжжя