Запорізька обласна філармонія відкрила ювілейний, 60-й симфонічний сезон поєднанням музики і світла

Якщо концертний сезон комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради відкрила духовною музикою – «БлагоFESTOM», перетворивши тим самим концертний зал імені М.Глінки на справжній храм мистецтва, то симфонічний сезон стартував космічно!

Так, напередодні Міжнародного дня музики і в особливо світлий день – Віри, Надії і Любові академічний симфонічний оркестр на чолі з головним диригентом, народним артистом України В’ячеславом Редею подарували запоріжцям і гостям міста справді неземне музично-лазерне шоу.

Дві години звучала у залі музика ХХ століття – сюїта «Планети» англійського композитора Густава Теодора Холста. Оркестр відтворив музикою «настрій» семи різних планет. Був тут і войовничий Марс, і мелодійна Венера, і живий і активний Меркурій, і повний сарказму і казковості Уран, і містичний Нептун, і розмірений Сатурн, і святковий Юпітер. Глядачі протягом одного вечора побували на різних галактиках.

Характеру кожній планеті і музичній композиції надавало лазерне шоу. Це абсолютно новий проект обласної філармонії і творчої майстерні «Оригінальне світло». Керівником проекту виступила генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарєва.

Окрім сюїти «Планети» Холста, у програмі святкового концерту прозвучав іще один непересічний витвір мистецтва – контрастна композиція британського композитора Карла Дженкінса «Adiemus». Цей твір прозвучав у виконанні академічного симфонічного оркестру, жіночої групи хору «Запоріжжя» Запорізького музичного училища імені П.Майбороди (керівник — Оксана Братцева).

Коли прозвучали заключні акорди святкової концертної програми, зал вибухнув оваціями. Запоріжці приймали вітання із відкриттям нового симфонічного сезону, який обіцяє бути іще насиченішим й оригінальнішим. Вітання і вишукану корзину квітів філармоністам презентував і голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.

 

До речі

Сьогодні концертні заходи проходять уже в оновленому, реконструйованому залі Запорізької обласної філармонії.

Так, цього року з державного та обласного бюджетів на реконструкцію та нове обладнання філармонії виділено 23 мільйони гривень, минулого року – 11 мільйонів. Тепер глядачі можуть насолоджуватися музикою у нових комфортних кріслах, які, до того ж, прекрасно зберігають акустичні характеристики концертного залу імені М.Глінки, визнані гастролерами з різних куточків України і світу.

 

 

Добавить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.