Орендарі ставків та інших водойм не мають права запоріжцям забороняти купатися та рибалити на території орендованих об’єктів, — Запорізька облрада

Орендарі водних об’єктів місцевого значення не мають права забороняти громадянам купатися, плавати на човнах, рибалити, приводити тварин на водопій, брати воду з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць. Такої принципової позиції дотримується Запорізька обласна рада, яка укладає відповідні договори оренди водойм.

— На жаль, сьогодні почастішали випадки непорозумінь між окремими рибалками-любителями та орендарями водойм, які, отримавши в оренду водний об’єкт місцевого значення, подекуди перешкоджають вільному доступу громадян до водних об’єктів, тим самим грубо порушуючи конституційні права громадян. Запорізька облрада занепокоєна такими фактами і докладає конкретних дій для врегулювання ситуації, — розповів перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Він нагадав, що Запорізька обласна рада реалізує державну політику у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, координацію діяльності районних і міських рад з питань використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Маючи виявлені правоохоронними органами факти протиправного використання повноважень орендарями водних об’єктів місцевого значення за договорами оренди, укладеними за участю обласної ради, керівництво і депутатський корпус обласної ради нагадує орендарям правила гри.

Так, Конституція України гарантує  кожному громадянину право користуватися природними об’єктами (стаття 13 Основного Закону).  У статті 47 Водного кодексу України записано, що загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

Тож, фахівці управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради підготували інформацію для жителів Запорізької області щодо можливості загального водокористування, зокрема, безперешкодного доступу до ставків, які орендуються. Зокрема, жителів районів, сіл і селищ інформують, що орендар водного об’єкта місцевого значення  не має права забороняти любительське рибальство на водоймі.

«Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом в рамках Кримінального  кодексу України», — говориться в документі, підготовленому для керівників територій, які повинні розповсюдити інформацію серед запоріжців.

Юристи нагадують: згідно із статтею 51 Водного кодексу України, заборона загального водокористування водними об’єктами, наданими в користування на умовах оренди, та їх нецільове використання є підставою для розірвання договору оренди.
У разі виявлення фактів порушень основоположних прав громадян, Запорізька облрада розраховує на негайне інформування відповідних органів державної влади, правоохоронних органів та обласної ради про виявлені факти  для  вирішення питання подальшого використання орендарями водних об’єктів місцевого значення за договорами, укладеними обласної радою.

Добавить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.