Забирають квартири і вимагають викуп — в окупованому Мелітополі незадоволені городяни зібралися йти до Балицького

Забирают квартиры и требуют выкуп – в оккупированном Мелитополе недовольные горожане собрались идти к Балицкому

Жителі Мелітополя продовжують ділитися своїми історіями "націоналізації" житла російською окупаційною адміністрацією.

«Подарунок» під Різдво

Примітно, що напередодні Різдва і новорічних свят окупаційна поліція активізувалася як ніколи.

— Місяць тому в нашу квартиру прийшли й опечатали двері. У записці їхня поліція залишила контакти, куди передзвонити власникам. Ясна річ, ми не дзвонили нікуди. Усією сім'єю виїхали на початку окупації і за квартирою просто наглядали сусіди та рідні. Але з нашої квартири речі не виносили. Просто опечатали. А на Різдво зробили нам "подарунок". Прийшли зрізали замки і поставили нові. Сусіди уточнили, чи будуть селити когось, ті сказали, що квартира поставлена "в резерв" і на випадок ротації підлягає заселенню, — розповів редакції РІА-Мелітополь власник житла.

— Вони взагалі знахабніли. Я пройшла 100 кіл пекла, щоб дістатися до Мелітополя. Хотіла переоформити і продати житло. У результаті, приїхала додому — а житло вже націоналізували. Там уже живуть невідомі люди. У жодній службі не можуть надати мені алгоритм дій, що робити, щоб повернути житло. Щодня телефоную і в міністерство майнових і земельних відносин у Запорізькій області, і в адміністрацію нашого міста — результатів нуль. На офіційні запити відповідей немає. Скільки чекати і як повернути квартиру не знаю, — пише ще одна читачка Марина.

Забирают квартиры и требуют выкуп – в оккупированном Мелитополе недовольные горожане собрались идти к Балицкому

Забирают квартиры и требуют выкуп – в оккупированном Мелитополе недовольные горожане собрались идти к Балицкому 3

2 мільйони рублів за «вирішення питання»

Через брак офіційної інформації містом пішли чутки про те, що повернути житло деякі ділки пропонують власникам за 2 000 000 рублів. Нібито питання вирішує хтось із співробітників псевдо-адміністрації міста. Однак насправді ця інформація більше схожа на злий жарт окупантів, оскільки навряд чи можна знайти того, хто готовий викласти таку суму за те, щоб викупити свою ж житлову площу і яка може коштувати менше.

— В окупаційній адміністрації кажуть, щоб забрати своє майно, необхідно отримати громадянстворф, а для чоловіків необхідно стати на військовий облік, — зазначають ті, хто вже ходив до фейкового Міністерства майнових і земельних відносин Запорізької області.

Петиція проти свавілля Балицького

Масштаби націоналізації майна громадян по всій окупованій частині Запорізької області вже такі, що навіть любителі «русского мира» тремтять за свої квартири та збираються йти до псевдо-адміністрації до Г. Данильченка та Є. Балицького, які, власне, й ініціювали відбирання майна.

Ба більше, на сайті петицій change.org з'явилася кляуза на губернатора захопленої частини Запорізької області Є. Балицького. Її автор із числа любителів русского мира.

Петиція спрямована стримати апетити Балицького і розслідувати його протиправну діяльність щодо відбирання приватного майна. Дослівно вона говорить: "Петиція про притягнення до відповідальності губернатора Запорізької області Євгена Балицького за перевищення посадових повноважень у питаннях вилучення безгосподарного майна."

«Якщо відберуть квартири, підем жити до них у адміністрацію»

До редакції РІА-Мелітополь щодня надходить безліч листів обурених мелітопольців:

  • Ми вже отримали лист… Не розумію, навіщо я маю щось підтверджувати. Усе життя тут живу, а тепер потрібно витрачати свій час, іти в цю адміністрацію, щоб із квартири не вигнали.
  • А хтось уже отримував лист від Адміністрації міста? Що потрібно підготувати документи на квартиру і підтвердити статус проживаючого? У нас начебто все ок, але я не розумію навіщо це?
  • Може, реально підписи треба зібрати, за те, щоб перестали у мирних громадян забирати житло. Або колективно зібратися, піти до них в адміністрацію.
  • Проблема спільна і потрібне колективне рішення. Потрібно домогтися відповіді з приводу ситуації, що склалася, від влади, тому що ситуація набирає обертів. Якщо відберуть квартири, то що — підемо в адміністрацію жити всім на зло.
  • Народ, все це добре звичайно, але потрібно щось робити, а не просто говорити. Якщо у когось будуть якісь пропозиції або схема повернення майна, можете розраховувати на мене, я скоро повертаюся в місто і зіткнулася з такою ж проблемою.
  • Проблема є. І її потрібно вирішувати. Усе життя займаюся купівлею/продажем земельних ділянок, але щойно прийшла нова влада, у жителів почалися проблеми з оформленням документів на власність, а також реєстрацією в Держреєстрі. Ниточка за ниточкою і дійшло до того, що у власників квартир забирають їхнє ж житло! Хочеться жити в державі, де діють закони, а не бандити 90-х.
  • Найстрашніше, що я зрозуміла зараз, це те, що всі байки про безтурботне життя просто «канули в Лету». Нас надувають, у моїх знайомих у Токмаку така сама ситуація трапилася. І тепер вони у нас живуть, слава Богу було де їх розмістити. Так би на вулиці залишилися. Підкажіть як можна розв'язати цю проблему, як повернути людям їхнє житло, землю або майно?
  • Євгене Віталійовичу, я вже багато разів зверталася до адміністрації Мелітополя — відповідей немає. Але при цьому житло в мене відібрали незрозуміло як, а повернути не хочуть. Хоча я надаю всі документи на право власності. Може ви поясните, як так?
  • Як бачу, не одну мене це беззаконня дістало. Потрібно щось робити, а не сидіти і дивитися, як наше майно тупо "віджимають".
  • Ходив у ВЦА. Мені сказали, що вони нічого не знають… Інакше кажучи, був посланий … сам розбиратися зі своїми проблемами. Робота ВЦА на вищому рівні.

Є й такі громадяни, які вже намагаються в суді довести своє право на будинки. 

— Зі свого досвіду, судитися марно. Після 4 місяців боротьби з судом, будинок визнали "самобудом", і на запитання, як це могло трапитися, я отримала відповідь: "не хотіли по мирному, буде по нашому", — пише Людмила.

Скрін

ПОРАДИ ЮРИСТА

Що робити, якщо ваше житло опечатали, винесли з квартири майно або вам надходять сумнівні дзвінки чи повідомлення з вимогою "перереєструватися" за законами рф?

Насамперед треба розуміти, що про законність будь-яких дій окупантів у цьому разі взагалі не йдеться. Усі їхні дії — за межами правового поля. Це злочин. Відповідно, ви як були, так і залишаєтеся власниками свого житла, щоб вони там не малювали у своїх реєстрах. І після деокупації Мелітополя цього навіть не потрібно буде доводити.

Будинок і квартиру з собою в росію окупанти зі зрозумілих причин не повезуть. А ось майно — можуть. Як і заселити у вашу квартиру чужих людей.

За таких обставин потерпілі мають право повідомити правоохоронні органи про факт захоплення, незважаючи на те, коли саме це сталося.

Потерпілий має подати заяву про злочин до Національної поліції або Служби безпеки України. У ній необхідно вказати свої особисті дані та за можливості додати до заяви зібрані документи або відомості про злочин. Це може бути така інформація:

  • документи, що підтверджують право власності на житло (можна пред'являти як паперові, так і цифрові копії);
  • загальне фото приміщення, речей або надати опис їхнього зовнішнього вигляду (розміри, колір тощо);
  • відомі деталі правопорушення (коли і хто зайняв житло, скільки людей там зараз живе тощо);
  • якщо свідком незаконного заселення виявився сам заявник, бажано надати інформацію про порушників (їхню зовнішність, приблизний вік, у чому вони були вдягнені, імена або позивні, їхній транспорт);
  • за можливості записати та передати правоохоронцям контакти людей, які були свідками злочину.

Повідомити про злочин і подати заяву можна в такий спосіб:

Звернувшись до Нацполіції за номером 102 (цілодобово) або обравши найближче відділення поліції в тому місті, де ви проживаєте.

Звернувшись до СБУ за телефоном: (044) 256-99-91 або на електронну пошту: [email protected].

Заяву про злочин можуть подати як самі потерпілі, так і їхні родичі, друзі, знайомі, а також ті, хто став свідком такого випадку.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя