У селищі під Мелітополем окупаційна влада залишила людей без ліків

В поселке под Мелитополем оккупационная власть оставила людей без лекарств

Ілюстрація з відкритих джерел

В окупованому Мелітопольському районі в деяких населених пунктах залишається гостра нестача медикаментів. У продажу немає навіть російських ліків, не кажучи вже про імпортні.

Так, у селищі Мирне, яке так званий т.в.о. губернатора Запорізької області Є. Балицький приєднав до Мелітополя, місцеві жителі скаржаться на гострий дефіцит медикаментів.

У всьому селищі й до війни була єдина аптека, яку місцеві царьки — нинішній гауляйтер Юрій Радьков та його ад'ютант Олександр Мацків продали в приватні руки. У перші місяці окупації в цій аптеці продавали вкрадену гуманітарку. Саме ті медикаменти, які Мелітопольський міський голова Іван Федоров передавав із Запоріжжя з гуманітарним вантажем до Мелітополя.

За інформацією місцевих жителів, тоді в Мирному націнку на вкрадені українські ліки робили нижчу, ніж у Мелітопольських аптеках. Тож деякі містяни навіть їздили до Мирного по ліки. Деякі позиції коштували на 200 гривень дешевше.

Сьогодні ситуація з точністю до навпаки. Ліки в селищі не купити. Кілька тижнів аптека була зачинена. На ній висіло оголошення про пошук провізора. Сьогодні там з'явилися дивні провізори.

— Учора зайшов за пігулками від тиску і нічого не зміг купити.  Я такого ще не бачив — полиці в аптеці порожні. За прилавком стоять чоловік з інвалідністю та жінка. Стоять у звичайному одязі не в білих халатах, як належить провізорам. Вона шукає товар, якого фактично немає. А він приймає гроші. Якась шарашкіна контора, а не аптека. Попередили, що ліки тільки російські і їх мало, бо немає завозу. Видають з-під поли, немов украли. У їхній якості теж є сумнів. У селищі давно ходять чутки, що аптеку нашу віддали церкві. Я не вірив, поки сам не зайшов і не переконався, що відбувається щось недобре. Доведеться їхати в місто за ліками, — нарікає пенсіонер.

Раніше ми повідомляли про те, що в Мелітополі медикаменти — це чи не найбільша стаття витрат для людей похилого віку та тих, хто страждає на хронічні захворювання. В аптеках здебільшого товар російського виробництва і в кілька разів дорожчий за українські аналоги.

Так, краплі Детрімакс в аптеці на Кіровському ринку пропонували купити за 652 рублі, а на російському сайті — за 507 рублів. Сироп Арбідол у Мелітополі продають за 470 рублів, а в інтернеті — за 290 рублів.

 

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя