У Мелітопольському районі люди почали готувати підвали, а у Мелітополі п’янки та гулянки

В Мелитопольском районе люди начали готовить подвалы, а в Мелитополе пьянки и гулянки

У Мелітополі майже щоночі мешканці окремих районів міста вже чують вибухи з боку Токмака. А мешканці сіл ближче до Токмацького району чують роботу артилерії ЗСУ.

Окупаційна адміністрація Токмака спочатку крадькома почала евакуюватися із міста, а потім уже ніхто й не приховував факт переміщення. Щоправда, де розміщуватиметься, поки що не відомо.

— Як правило, починається все десь о першій годині ночі. Вибухи чути глухі далеко. Але ніби земля вібрує. І не знаю, чому, але це дуже страшно. Вранці теж прокидаємося від таких далеких глухих вибухів, – каже одна із мешканців Мелітополя.

— Наше село ближче до Молочанська. Тож ми чуємо, як працює артилерія. У той самий час відчуття радості, що дасть Бог і закінчиться ця неволя, але це страшно. Бо ж бачимо, що ворог лютує і залишає після себе випалені села, – каже мешканка Мелітопольського району.

Мешканці Мелітопольського району обговорюють між собою план підготовки до звільнення. Деякі вже запасаються баклажками з водою, облаштують собі підвальні приміщення, сараї, стягують провізію.

Чого не скажеш про мешканців Мелітополя. Тут життя вирує: у місті повно гастролерів із ЛДНР та РФ, військових у формі дуже мало. У кафе та ресторанах музика, п'янки та гулянки. Відчуття, що загострення ситуації на фронті більшу частину мелітопольців не турбує.

Тим не менш, ми нагадаємо основні правила підготовки до деокупації

1. Передчуття.

  • Якщо окупанти пропонують вам евакуацію, в очі чемно відмовляйтеся, а подумки посилайте їх за російським кораблем. У перекладі з окупантського евакуація означає депортацію та наслідки її можуть бути жахливими. Ви опинитеся без прав та документів у чужій ворожій країні, де вас ніхто не зможе захистити.

2. Підготовка

  • Підготуйтеся до найгіршого сценарію. А саме до того, що прямо на вашій вулиці йдуть бої. Підготуйте укриття для себе, своїх близьких та тварин. Подбайте про літніх сусідів. Зберіть документи, носите їх у сумці на собі.

Підготуйте запас води, їжі, ліків, свічок щонайменше на 3 дні, телефони та пауербанк тримайте завжди зарядженими. Візьміть тривожну валізу з двома змінними комплектами одягу для всієї родини. Будьте готові до екстреної евакуації з боку українських військових та волонтерів.

3. Ворог біжить

  • Якщо деокупація проходитиме за Харківським та Херсонським сценарієм, ворог тікатиме. Але є особливість у росіян – після себе вони залишають не лише безлад та техніку, а й усі навколо мінують. Тому не чіпайте незнайомі речі, не заходьте до адмінбудівель, вокзалів та шкіл.
  • Щури загнані в кут — найагресивніші. Тому тримайтеся подалі від окупантів, а вікна забіть фанерою. Це захистить вас від вибухів та від зацікавлених поглядів любителів унітазів та жіночої білизни.

4. Наші

  • Як тільки ви побачите в новинах назву свого населеного пункту та слово — "звільнено", вітаємо — ви знову вдома. Звільнення кожного села та міста чекає вся Україна. Ворог обов'язково піде з нашої землі чи ляже до неї.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя