Фото: президент США Дональд Трамп і російський диктатор Володимир Путін (Getty Images)
Президент США Дональд Трамп готується посилити тиск на російського диктатора Володимира Путіна, відмовившись від політики "пряника" на користь "батога".
Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
За його словами, питання лише в тому, коли саме США завдадуть удару по Путіну там, де він буде найбільш відчутним.
"Побачивши, що пряники рідко працюють із росіянами, він перейшов до стадії батога. Тепер питання лише в тому, наскільки великим буде цей батіг", — зазначив Стубб.
Видання зауважує, що така оцінка суттєво відрізняється від скепсису в окремих європейських столицях, де критику Путіна з боку Трампа сприйняли як порожні слова.
Вишуканий "батіг" для Путіна
Стубб, який має особистий контакт з президентом США завдяки спільному захопленню гольфом, переконаний у серйозності його намірів.
На запитання, що саме може стати "батогом" для Путіна, він жартома відповів, що це може бути "клюшка", натякаючи на широкий арсенал інструментів впливу Трампа.
За словами фінського лідера, Трамп "працює якщо не цілодобово, то щодня над тим, щоб завершити війну" і "у нього в сумці 14 клюшок".
Серед можливих кроків називають: посилення санкцій, включно з вторинними, підвищення тарифів та активніше застосування американського озброєння, здатного вражати цілі в глибині території РФ.
"Не обов’язково читати "Мистецтво угоди", щоб зрозуміти стиль переговорів Трампа. Він нетрадиційний, але результативний", — підкреслив Стубб.
Заклик до терпіння
Президент Фінляндії попередив, що якщо після зустрічі з Трампом на Алясці 15 серпня Путін продовжить убивати цивільних в Україні, американський лідер відповість жорстко.
Наголошуючи, що він "реалістичний оптиміст", Стубб закликав прихильників України запастися терпінням.
"Мав можливість тісно працювати з президентом Трампом останні кілька місяців. Можливо, оптимізм іноді ґрунтується на інтуїції, але факти на місцях свідчать, що рухаємося у правильному напрямку", — заявив фінський лідер.