Путін віддасть усі окуповані території Україні — доля Мелітополя у фокусі світових переговорів

Путин отдаст все оккупированные территории Украине — судьба Мелитополя в фокусе мировых переговоров

фото з відкритих джерел

Експрезидент США Дональд Трамп зробив несподівану заяву щодо майбутнього українських окупованих територій.

У бесіді з журналістами він заявив:

«Росія повинна буде віддати всю Україну. Тому що Росія хоче всю Україну. І якби я не втрутився, вони б зараз продовжували воювати за всю країну. Росії не потрібен тільки той шматок, який вона зараз має — їй потрібна вся Україна».

Але, за словами Трампа, будь-які поступки Росії будуть тимчасовими:

«Ми хочемо мирної угоди. Ми вважаємо, що досить близькі до цього і можемо врятувати багатьох людей від смерті».

Ця заява прозвучала на тлі обговорень запропонованого спецпредставником Стівом Віткоффом мирного плану, що передбачає визнання США російського контролю над Кримом і захопленими територіями Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. У ньому зокрема пропонується, що США де-юре визнають Крим російським, а де-факто визнають російський контроль над окупованими територіями Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей.

Екскомандувач армії США в Європі Бен Ходжес попереджає, що будь-які американські поступки Путіну підірвуть довіру до США на міжнародній арені.

«Такий крок зруйнує авторитет Вашингтона. Якщо США визнають захоплення територій, інші країни, наприклад Китай, вважатимуть, що можна захоплювати Тайвань або Філіппіни. Сподіваюся, Україна відхилить такі пропозиції», — заявив Ходжес в інтерв'ю.

Таке рішення Сполучених Штатів у майбутньому, про що наголосив екскомандувач армії США в Європі, негативно вплине на відновлення України. Великі інвестиційні компанії якщо побачать, що США визнали окупований Росією Крим російським, неохоче вкладатимуть кошти у відновлення українських міст. Адже вони розумітимуть, що війна з країною-агресором може поновитися, оскільки Кремль відчуватиме, що може й надалі через збройну агресію захоплювати території України, а відтак отримати схвалення США щодо привласнення собі українських земель.

«Сподіваюся, що Україна не погодиться на американські пропозиції. Вона не зобов'язана приймати все, про що домовляться Росія і США», — підкреслив Ходжес.

Доля Мелітополя: Україна не має наміру поступатися

Мелітополь, як і інші окуповані міста, залишається символом українського опору. Президент України Володимир Зеленський підкреслює:

«Ми не зобов'язані ухвалювати пропозиції, які йдуть врозріз із нашою Конституцією та міжнародним правом. Крим, Донбас, Запоріжжя, Херсонщина — це Україна. І ми боремося за повернення кожного метра своєї землі».

Мелітопольці: ніякого миру за наш рахунок

Місцеві жителі, які опинилися під окупацією, теж не готові миритися з перспективою миру за їхній рахунок. У розмові з нашим джерелом із Мелітополя один із жителів сказав:

«Ми не хочемо, щоб про нас домовилися за закритими дверима. Ми хочемо, щоб нас звільнили. Ми українці — і завжди ними були».

Європа проти поспішних поступок Франція, Німеччина і Велика Британія також наполягають, що будь-яка мирна угода має враховувати інтереси України і включати в себе використання заморожених російських активів для відновлення зруйнованих територій.

Джерело

Новини Запоріжжя