П’ять днів і п’ять країн із Києва до Мелітополя — у мережі поділилися історією поїздки

Пять дней  и пять стран из Киева в Мелитополь - в сети поделились историей поездки

Мелітопольців, звісно, новими реаліями не здивувати. Навіть із Запоріжжя до Мелітополя доводиться їхати через закордон. Три подруги поділилися подробицями шляху додому.

Подорож дівчат почалася із закачування гугл-карт, дорога з Києва до Мелітополя зараз, на жаль, не близька, і пролягає через п'ять країн. Дівчата виїхали з Києва на автомобілі за дорученням, у кожної з них був чинний біометричний закордонний паспорт і мелітопольська прописка. Одразу подруги поїхали до Одеси, потім через переправу в Орлівку. Раніше там був міст, але потім його розбомбили, і доводиться їхати через Молдову.

Благо, це швидко і без паспортного контролю. В Орлівці є пором і сайт із графіком руху. Пором ходить кожні півтори години. За транспротирування автомобіля дівчата заплатили 20 доларів, і по долару — з пасажира. Далі йде митниця з Румунією. Її теж подругам вдалося пройти швидко. Вони рекомендують обов'язково купити віньєтку. Її вартість 3 євро на тиждень. А штраф за її відсутність, який заплатили мешканки Мелітополя — 50 євро.

Першу ніч у дорозі подруги провели у Варні (Болгарія). Потім був болгарсько-турецький кордон. Подруги кажуть, що болгарську митницю вони пройшли легко, а на турецькому митники дуже ретельно перевіряли документи, зокрема доручення на автомобіль і грін-карту.

Другу ніч подруги провели в Туреччині, у Самсуні. Попереду в них була — Грузія. Тут, за їхніми словами, дві митниці. Одна, з виходом на Батумі — на ній постійний аншлаг. Друга — в горах, Пософ, абсолютно вільна. До неї добиратися гірським серпантином, але саму митницю дівчата пройшли за десять хвилин. В даному випадку, цим шляхом був ремонт дороги, у зв'язку з чим митниця закривається о 22:00, тому дівчата ночували третю ніч в авто біля митниці. Дорога Грузія — Росія — дуже завантажена.

При цьому саму митницю дівчата пройшли за п'ять хвилин. Речі та автомобіль дівчат особливо не перевіряли. А ось спілкування з ФСБшником затягнулося:

— Нас привели до ФСБшника, ми заповнили анкети, і чекали дві години. Викликали на розмову по одному. Я написала, що не підтримую війну, і вислухала лецутю, що "Америка винна, 8 років бомбили Донбас". Тому моя порада — потрібно писати тільки те, що вони хочуть чути. Потім у нас взяли відбитки пальців, зробили фото, і повнли на розмову ще до одного, з приводу телефонів. У мене знайшли бот "е-ворог". Це була розсилка ще рік тому, я видалила і забула, а вони знайшли. Я пояснила, що це стандартна розсилка і я туди нічого не писала. Він сказав: "ну, припустимо", і відпустив, — пише одна з дівчат.

Загалом, проходження російської митниці зайняло чотири години, що, за словами подруг, досить швидко. Дівчина попереджає, що дітей на розмову до ФСБшників не беруть, і їм доведеться чекати на батьків одних у машині, а це кілька годин. Тому дітей краще готувати до довгого очікування — морально і фізично.

Після російської митниці подруги переночували в П'ятигорську. Наступного вечора подруги, нарешті, доїхали до Мелітополя. Поїздка на трьох обійшлася дівчатам у суму близько 25 тисяч гривень. З Києва подруги виїхали ввечері 30 серпня, у Мелітополі були ввечері 4 вересня.

Нагадаємо, ми змінили три міста і чотири квартири: мешканка Мелітополя розповіла, як ховала від окупантів чоловіка АТОшника.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя