Командувач Сухопутних військ НАТО генерал Крістофер Донаг’ю / © Getty Images
Країни-члени НАТО підготували детальний план «нейтралізації» Калінінградської області Росії. Завдяки сучасному озброєнню його можна реалізувати швидше, ніж будь-коли раніше. Цей крок є частиною нової стратегії Альянсу під назвою «Лінія стримування східного флангу». Повідомляє ТСН.
Про це заявив генерал Крістофер Донаг’ю, командувач армії США в Європі та Африці й командувач сухопутних військ НАТО, передає Defense News.
Основні цілі та значення Калінінграда
Генерал пояснив, що план спрямований на суттєве посилення сухопутних спроможностей НАТО, а також покращення кооперації між оборонними галузями країн Альянсу. Його головне завдання — протидіяти загрозам з боку Росії й забезпечити глобальне стримування.
«Ми знаємо, що потрібно розробити, і як приклад використовуємо стримування з суходолу. Сухопутна складова стає не менш важливою, а навпаки — дедалі важливішою. Тепер з землі можна руйнувати зони A2AD (обмеження доступу та маневру. — ред.). Тепер можна контролювати море з суходолу. Усе це ми бачимо в Україні», — зазначив генерал.
Особливу увагу він звернув на Калінінградську область, яка повністю оточена державами-членами НАТО. За словами Донаг’ю, завдяки новим технологічним можливостям Альянс здатен «нейтралізувати регіон із суходолу за терміни, які раніше здавалися неможливими — швидше, ніж будь-коли раніше».
Генерал також додав, що план уже завершений:
«Ми вже спланували це й усе розробили. Проблему маси та імпульсу, якою є Росія… ми розробили рішення, щоб її зупинити», — сказав він.
Інновації та економічна ефективність
У плані передбачено широке впровадження інноваційних технологій, зокрема систем обміну даними. Як приклад генерал навів платформу штучного інтелекту Maven Smart System від Palantir, яка вже придбана НАТО. Вона дозволяє аналізувати великі обсяги інформації та оперативно ухвалювати рішення у бойових умовах.
Окремо Донаг’ю підкреслив важливість універсальності озброєння. В Альянсі прагнуть, щоб усі системи — від ППО до далекобійних засобів — мали опцію як автономного, так і ручного управління.
«Ми хочемо, щоб це була єдина система з можливістю як пілотованого, так і безпілотного керування, здатна використовувати боєприпаси з будь-якої країни», — заявив він.
Ще один важливий аспект — здешевлення вартості озброєння:
«Як правило, будь-яка зброя чи боєприпас, який ви застосовуєте проти ворожої цілі, повинен коштувати дешевше за саму ціль», — наголосив генерал, додавши, що НАТО прагне економічної ефективності у сучасній війні.