Фото: китайські хакери посилили атаки на Тайвань (Getty Images)
Хакерські угруповання, пов’язані з урядом Китаю, розгорнули масштабну шпигунську кампанію проти ключових компаній тайванської напівпровідникової індустрії. Активність зловмисників зросла на тлі загострення технологічного протистояння між США та Китаєм.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Головна ціль атак – викрадення передових технологій, критично важливих для розвитку штучного інтелекту.
За даними компанії Proofpoint, з весни 2025 року щонайменше три різні хакерські групи здійснили скоординовані атаки на провідних гравців галузі, серед яких TSMC, MediaTek, United Microelectronics Corp, Nanya Technology та Realtek Semiconductor.
Такі кібератаки посилилися на тлі жорсткіших експортних обмежень США, спрямованих на обмеження постачання до Китаю передових мікросхем, зокрема тих, що використовуються у системах штучного інтелекту.
"Ми спостерігаємо сплеск нових кампаній, спрямованих на компанії, які раніше не були мішенями", – зазначив дослідник Proofpoint Марк Келлі.
Як діють хакери
За його словами, тактика зловмисників постійно еволюціонує. Одне з угруповань маскувалося під шукачів роботи – використовуючи скомпрометовані акаунти тайванських університетів, вони надсилали заражені PDF-файли та архіви з вірусами.
Інші хакери видавали себе за представників інвестиційних компаній, щоб через листування з аналітиками проникнути в корпоративні мережі.
Кіберзагрози для Заходу
Кібератаки останніми роками стали одним з елементів гібридної війни, яку ведуть Росія та її азіатські союзники проти країн Європи й США.
Наприклад, у грудні хакери атакували МЗС Італії та два аеропорти Мілана. Відповідальність взяла проросійська група Noname057.
Також китайські державні хакери зламали систему кібербезпеки Міністерства фінансів США, викравши низку документів. У відомстві назвали цей інцидент "серйозним порушенням безпеки".