Масований удар 108 дронами: ППО знешкодила 82 ворожі цілі, але зафіксовано влучання

Массированный удар 108 дронами: ПВО обезвредила 82 вражеские цели, но зафиксированы попадания

Ілюстративне фото: сили ППО збили 82 ворожих дронів (Getty Images)

У ніч на понеділок, 29 червня 2026 року, Російська Федерація здійснила масовану повітряну атаку на Україну, випустивши 108 безпілотників різних типів із семи різних напрямків. Сили протиповітряної оборони вели запеклий бій, відбиваючи удари на півночі, півдні та сході країни. Незважаючи на високу ефективність захисників, ворогу вдалося завдати кількох ударів у різних регіонах.

Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційне повідомлення Командування Повітряних сил ЗСУ в Telegram, ворожа операція розпочалася ще ввечері 28 червня і тривала понад пів доби.

Географія атаки та типи ворожих безпілотників

Російські війська підійшли до організації нальоту комплексно, застосувавши як ударні дрони, так і хибні цілі для виснаження українських радарів. До складу повітряної флотилії окупантів увійшли безпілотники Shahed, «Гербера», «Італмас», а також спеціальні дрони-імітатори «Пародія».

Запуск здійснювався одночасно з семи локацій:

  • З території РФ: Курськ, Брянськ, Орел, Міллєрово та Приморсько-Ахтарськ;
  • З тимчасово окупованих територій України: Донецька область, а також мис Чауда та селище Гвардійське в Криму.

Результати бойової роботи та наслідки нальотів

Для ліквідації загрози командування задіяло всі наявні компоненти захисту неба: винищувальну авіацію, зенітно-ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та мобільні вогневі групи.

Станом на 08:00 ранку оборонцям вдалося ліквідувати та придушити 82 безпілотники. Проте частина дронів змогла прорвати оборонний заслін.

Зафіксовані наслідки атаки:

  • 25 влучань ударних безпілотників, які припали на 11 різних локацій;
  • 4 факти падіння уламків збитих апаратів.

У військовому відомстві наголосили, що станом на ранок бойова робота ще не була завершена, та закликали цивільних не ігнорувати сигнали тривоги.

«Атака триває, в повітряному просторі декілька ворожих БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки», — попередили у Повітряних силах.

🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.

Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.

Підтримати редакцію
Джерело

Новини Запоріжжя