Як і до кого звертатись мешканцям Мелітополя, у яких окупанти відібрали майно — інструкція

Как и к кому обращаться жителям Мелитополя, у которых оккупанты отобрали имущество - инструкция

У поліції пояснили алгоритм дій у разі незаконного заволодіння представниками окупаційних військ Росії та їх посібниками майна мешканців Мелітопольщини.

Покрокова інструкція дій створена для зручності мешканців м. Мелітополя та Мелітопольського району, які мають довідку ВПО та знаходяться на підконтрольній території України.

Після отримання інформації з будь-яких джерел про факт захоплення або заволодіння майном (рухомим та нерухомим), що належить на правах власності, необхідно звернутися із заявою про скоєне кримінальне правопорушення (злочин) до будь-якого відділу Національної поліції.

‌При написанні заяви необхідно вказати:

  • прізвище, ім'я, по батькові потерпілого чи заявника;
  • контактний номер телефону;
  • адресою свого тимчасового проживання (для ВПО та вказати свій статус);
  • джерело, з якого виявлено обставини, що свідчать про скоєння кримінального правопорушення (злочину);
  • повну інформацію про майно, адресу його розташування чи перебування, стислий виклад обставин, які можуть свідчити про скоєння кримінального правопорушення (злочину), наведених потерпілим чи заявником;
  • по можливості надати документи, що засвідчують існування майна та підтверджують права власності.

имущество оккупация

Після написання заяви звернутися до працівника поліції, який приймає заяву, з вимогою надати номер реєстрації заяви у відповідному журналі чергової частини.

‌Слідчий відділу поліції або інша уповноважена особа за місцем реєстрації не пізніше 24 годин, після подання заяви про скоєне кримінальне правопорушення (злочин), зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ст. 214 Кримінально-процесуального кодексу України).

Слідчий чи інша уповноважена особа на прийняття та реєстрацію заяв про кримінальні правопорушення зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву.

Відмова у прийнятті та реєстрації заяви про кримінальне правопорушення (злочин) не допускається. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ст. 214 Кримінально-процесуального кодексу України).

При отриманні заявником виписки з регістру встановити особистий контакт зі слідчим. Попросити слідчого, щоб він роз'яснив час, коли матеріали кримінального провадження будуть направлені ним до Мелітопольського відділу поліції, який зараз дислокується у Запоріжжі, для подальшого досудового розслідування.

Така необхідність викликана тим, що:

  • по-перше, згідно з чинною нормою ст. 218 Кримінально-процесуального кодексу України досудове розслідування здійснюється слідчим органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення (м. Мелітополь та Мелітопольський район), * по-друге, дати зрозуміти слідчому, що ви знаєте та хочете контролювати процес, що не дозвольте слідчому халатно поставитися до своїх обов'язків.

Пам'ятайте! Досудове розслідування здійснюється під процесуальним контролем прокуратури. Тому, якщо слідчий затягуватиме пересилання матеріалів досудового розслідування до Мелітопольського відділу поліції або вдаватиметься до інших дій, які негативно впливатимуть на процес розгляду заяви чи досудового розслідування, необхідно звернутися зі скаргою до прокуратури, на території обслуговування якої знаходиться відповідний відділ поліції.

Після отримання Мелітопольським відділом поліції матеріалів кримінального провадження в ідеальному варіанті з вами обов'язково повинен зв'язатися слідчий, повідомити про те, що досудове розслідування тепер здійснюється Мелітопольським відділом поліції та поставити вам запитання.

Фото підписаної заяви разом із копіями документів надсилати електронною поштою ГУНП у Запорізькій області

  • [email protected].
  • телефони: +380 61 239 21 02, +380 61 239 20 01, +380 61 239 20 02 (працює цілодобово).
  • Цей телефонний номер зареєстровано в Telegram, WhatsApp +380 50 452 91 95.

Важливо! Заяву про злочин можуть подати як самі потерпілі, так і їхні родичі, друзі, знайомі, а також такі, що стали свідками.

Тим, хто тимчасово проживає у м. Запоріжжі, одразу мають із заявою звертатися до нашого Мелітопольського відділу поліції. Тоді процес пересилання матеріалів не слід контролювати.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя