У Кирилівці та Бердянську порожні пляжі. фото із соцмереж.
Окупаційна влада Мелітополя замовила рекламу узбережжя Азовського моря під виглядом туристичного раю, наближеного до лінії фронту.
У Кирилівці всі «туристи» — в основному місцеві, та й то наїздами, як на дачу. Їх настільки мало, що для видимості «курортного пожвавлення» пропагандисти знімають виключно центральний пляж і тільки у вихідні. Інших точок масовки просто немає. До слова, це єдине місце на всьому узбережжі, де хоча б роблять вигляд, що прибирають.
Але окупаційна «міністр туризму» Олександра Томашевич, як мантру повторює вдавану цифру у 150 тисячах уявних туристів. Немов цифри, кинуті в ефір, самі формують реальність.
У 2023 році, за її заявами, курорти відвідали 75 тисяч осіб. У 2024 — вже «перевалило» за 100 тисяч. А цього літа, мовляв, очікується до 150 тисяч.
— Я впевнена, що ми її виконаємо. Знаю, що в найпопулярніших наших місцях розміщення вже є бронювання на літо, — рапортує Томашевич.
скріншот тг-каналу окупантів
Звучить, як жарт для посвячених: в середині липня «вже є бронювання на літо». Залишимо за дужками, що це не привід для гордості, а вирок. Де ці натовпи «туристів», не знають ні місцеві, ні садміністратори на захоплених базах відпочинку.
Намагаючись хоч якось оживити вигаданий сезон, окупанти навіть пішли на «жертви» — скоротили комендантську годину — дослівно «для російських туристів»:
-Тепер він діє з 23:00 до 05:00. Це означає, що відправитися на пляж можна хоч рано вранці і встигнути на всі екскурсії, — мріють пропагандисти, мабуть маючи на увазі екскурсії за маршрутами «патріотичної освіти».
Це все звучить особливо надихаюче на тлі реальних відгуків і цінників: від сміття на пляжах — до платного проходу до моря, звичайно, не обійшлося без фірмового шику. Кирилівку знову порівняли з Мальдівами. Це у них як з черешнею — чим менше, тим солодше в репортажі.
Минулого року в статус «російських Мальдів» звели захоплений у Кирілівці аквапарк «Острів скарбів». Тоді відзначилися тільки ціни.
У цьому — пішли далі: розцінки стали ще вищими. Ймовірно, щоб відповідати рівню Мальдів хоча б за рівнем інфляції.