Дороге вугілля, перебої зі світлом і загрози: як живе громада в окупованому Мелітопольському районі

Дорогой уголь, перебои со светом и угрозы: как живет громада в оккупированном Мелитопольском районе

У Мелітопольському районі люди живуть під шаленим тиском з боку російських загарбників. Місцеві жителі не можуть висловити власну думку, бо за мінімальний прояв проукраїнської позиції чи невдоволення окупаційною владою їх можуть депортувати або забрати "на підвал".

Про це повідомив Сергій Кутьєв, начальник Веселівської селищної військової адміністрації Мелітопольського району. У громаді триває примусова паспортизація, люди змушені брати російські документи, щоб отримати послуги, зокрема медичну допомогу. Водночас якість медицини дуже низька. Якщо до окупації громаді в місцевій лікарні проводили складні операції і сюди приїжджали люди з інших районів, то зараз у разі потреби провести будь-яку незначну операцію, людей кудись відправляють, бо на місці зробити не можуть. Що стосується ліків, то їх привозять із Росії і вони неякісні.

"Ліки дуже неякісні, вони не допомагають, багато людей не можуть вилікуватися від хвороб, які за довоєнних часів легко лікувалися і контролювалися. Намагалися завозити окупанти і лікарів своїх, тому що багато наших виїхали і відмовилися співпрацювати", — повідомив він.

Місцеві виробники також не пішли на співпрацю з ворогом, тому в магазинах російські товари поганої якості за високими цінами. Вугілля, яке рідко привозять окупанти, коштує дорого, тому люди випилюють місцеві посадки, щоб забезпечити собі опалення взимку. Крім того, у громаді постійні перебої зі світлом, також постійні поломки на водопроводі. Окупаційна влада на них не реагує вчасно. В окупованій громаді залишаються переважно ті, хто не може покинути хворих родичів. Люди перебувають під постійним тиском з боку російських загарбників.

"Дуже сильний тиск, з якихось гуманітарних питань звернутися — постійний тиск, погрози депортацією. Ніхто не може сказати, висловити якусь свою думку, тому що або повезуть "на підвал", або депортують", — зазначив чиновник.

Нагадаємо, буквально днями РІА Мелітополь повідомляв, що лікарню, нібито, на ремонт закрили в смт Веселе. Жодної альтернативи немає навіть у мешканців селища міського типу, що вже казати про дрібні села, які за півтора року окупації перетворилися на російську глибинку…

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя